تاثیر ورزش شدید بر کنترل دیابت نوع 2

view

نتایج جدیدترین مطالعه ی صورت پذیرفته بر رابطه ی بین ورزش شدید و دیابت  نوع دوم نشان داده است که انجام ورزشهای شدید در کوتاه مدت تاثیر بسزایی در پیشگیری و کنترل دیابت نوع دوم دارد.

 پژوهشهای صورت گرفته توسط پژوهشگران دانشگاه لستر حاکی از آن بوده است که انجام ورزش کوتاه مدت و شدید می تواند به نسبت ورزشهای طولانی مدت به بدن در ذخیره نمودن قند خون و استفاده از آن کمک نماید.

چاقی و بروز دیابت نوع دوم با هم در ارتباطند.

 حدود 80 درصد افراد دیابتب جزو افراد چاق طبقه بندی می شوند. انجام ورزش می تواند به بدن در استفاده از انسولین به منظور جذب قند خون کمک نماید. اما اثرات ورزش در استفاده از انسولین به منظور کنترل وزن هنوز هم جای بحث دارد.

کاهش وزن  در بیماران مبتلا به دیابت

به منظور کاهش وزن به افراد توصیه می گردد تا 200 تا 300 دقیقه ورزش شدید و یا متوسط را در هفته در طولانی مدت انجام دهند. البته آمارها نشان داده اند که فقط 5 درصد از افراد کشورهای صنعتی می توانند این مقدار ورزش صبحگاهی را در طولانی مدت انجام دهند.
 اگر چه پژوهشهای مختلف نشان داده اند که انجام فعالیتهای جسمانی حتی اگر باعث کاهش وزن افراد نگردد، می تواند فواید زیادی در ارتقاء سلامت افراد داشته باشد. انجام ورزش شدید در مدت زمان کوتاه می تواند به اندازه ی ورزشهای هوازی شدید و یا متوسط که در طولانی مدت انجام می شوند فایده داشته باشند.

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید