تاییدیه وزارت بهداشت راه تشخیص محصولات آرایشی بهداشتی اصلی از تقلبی

view

به گزارش وب­دا، دکتر سیما رسایی، اظهار کرد: توصیه میشود خانم ها برای خرید محصولات آرایشی بهداشتی به فروشگاه های معتبر یا داروخانه ها مراجعه کنند و از سلامت این محصولات مطمین شوند.

وی، با بیان اینکه هیچ ارزانی بی حکمت نیست؛ افزود: گاه مشاهده می‌شود که در آرایشگاه‌ها برای محصولات آرایشی و بهداشتی تبلیغ و مصرف برخی محصولات به خانم‌ها سفارش می‌شود. با توجه به این که آرایشگرها اطلاعات پزشکی کافی در زمینه محصولات آرایشی و بهداشتی ندارند، توصیه می‌شود که خانم‌ها محصولات مورد نظر خود را حتما از مکانهای معتبر تهیه کرده و در صورت لزوم و برای خرید محصولات بهداشتی با پزشک مربوطه مشورت کنند و در این زمینه به سفارش دوست و آشنا اکتفا نکنند.

این متخصص پوست، عنوان کرد: به دلیل تماس مستقیم لوازم آرایشی و بهداشتی با پوست، چشم و لبها که اعضای حساسی هستند، انتخاب لوازم آرایشی و بهداشتی اصلی الزامی است. باید توجه داشت که استفاده از مواد آرایشی و بهداشتی تقلبی، عوارض زیان‌باری ایجاد میکند مثلا استفاده از ریمل نامرغوب میتواند موجب آسیب رساندن به پلکها و ریختن مژهها شود.

رسایی گفت: استفاده از کرم پودر و پنککهای مخصوص گریم و با غلظت بالا به ویژه به مراتب زیاد، میتواند باعث ایجاد آلرژی، جوش های زیرپوستی، لکهای پوستی و خارش شود به همین دلیل توصیه می شود برای داشتن پوستی سالم​­تر و جوان­ تر کمتر از وسایل آرایشی استفاده کرد و در صورت استفاده، حتما اجناس دارای مهر تاییدیه وزارت بهداشت را خریداری کنید.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید