تجهیزات لازم برای بیماران و زنان باردار در سفر

view

برخی افراد مبتلا به دیابت باید در هنگام مسافرت با هواپیما با خود قرص، انسولین و سرنگ به همراه داشته باشند. آنها معمولاً از پزشکشان نامه ایکه نیازشان را توصیف نموده، دارند.

برخی افراد مبتلا به بیماری ریوی یا قلبی، در هنگام مسافرت با هواپیما نیاز به اکسیژن بیشتر دارند . به این خاطر است که هوای داخل هواپیما در زمان پرواز از اکسیژن کمتری نسبت به هوای موجود در سطح زمین برخوردار است.

برخی افراد مبتلا به مشکلات لخته شدن خون یا رگ های خونی بد، درصورت مسافرت با هواپبیما به مدت طولانی، نیازمند ایستادن و راه رفتن هستند. در غیر اینصورت ممکن است لخته شدن خونشان را افزایش یابد. آنها ممکن است نیازمند پوشیدن جوراب های ساق بلند خاصی باشند که جریان خون را در پاهایشان بهبود می بخشد.


مسافرت در دوران بارداری:

مسافرت برای اکثر زنان باردار، ایمن است. اما زنانی که دارای مشکلات خاصی مانند افزایش فشار خون در دوران حاملگی هستند، باید مسافرت هوایی را محدود کنند. هیچ خطر شناخته شده ای درمورد مسافرت هوایی برای نوزاد متولد نشده وجود ندارد.

نکات مهم سفر در دوران بارداری:

درطول پراوزهای طولانی مدت، زنان باردار باید پاهایشان را بکشند و انعطاف دهند.

 آنها همچنین باید در صورت امکان، بایستند و راه بروند. این می تواند از لخته شدن خون در پاها، جلوگیری نماید.

برخی از واکسن ها و داروهای عرضه شده به مسافران، برای زنان باردار مناسب نیستند. اگر شما قصد مسافرت به کشوری دارید که در آنجا وجود عفونت ها نگران کننده است، با پزشک یا مامایتان درمورد ایمن بودن این سفر مشورت کنید.

بسیاری از پزشکان توصیه می نمایند که زنان باردار به مکان های دارای مالاریا مسافرت نکنند.

چه موارد دیگری را باید درمورد مسافرت به خاطر داشته باشم؟

 اگر شما قصد مسافرت:

به مکانی آفتابی و گرم دارید، مطمین شوید که ضدآفتاب و لباس هایی با خود برده اید که از شما دربرابر خورشید محافظت می کنند. قرار گرفتن بسیار زیاد در معرض خورشید می تواند منجر به آفتاب سوختگی و افزایش خطر بروز سرطان پوست شود.

به کوها یا مناطق مرتفع دارید ؛ از پزشکتان درمورد نحوه جلوگیری از ابتلا به بیماری، سوال کنید.

به مکانی حاوی ترافیک شدید دارید؛ به خاطر داشته باشید که قوانین جاده ای در کشورهای دیگر متفاوت است. شدیداً در هنگام رانندگی یا رد شدن از خیابان، دقت کنید.


منبع: www.uptodate.com

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید