تست قند خون با اشک چشم

view

در واقع با این روش، فرد مبتلا به دیابت دیگر مجبور نیست سرانگشت خود را سوراخ کند تا قطره‌ای خون به دست آورد که مساله‌ای دردناک است. این مساله وقتی حساس‌تر می‌شود که فرد بیمار ناچار است برای سال‌ها این کار را مرتب تکرار کند، بنابراین مساله بعد دیگری به خود می‌گیرد. شاید باشند بیمارانی که با این روش مشکل داشته و به همین دلیل به اندازه کافی مراقب سطح قندخون خود نباشند .

اما حالا با روش جدید، دیگر بیماران دیابتی مشکل چندانی نخواهند داشت زیرا با ریختن یک قطره اشک همه مشکل‌ها حل خواهد شد، زیرا دانشمندان دانشگاه آریزونا، حسگر جدیدی را ابداع کرده‌اند که از مایع اشک برای تعیین قند خون استفاده می‌کنند. تنها کاری که باید بیماران انجام دهند، این است که نوک حسگر را برای لحظه‌ای در گوشه چشم خود و در تماس با مایع اشکی قرار دهند تا سطح قندخون آنها اندازه‌گیری شود. کارایی و دقت این روش در تحقیقات انجام‌شده به خوبی ثابت شده و موسسات معتبر نیز از آن حمایت کرده‌اند .

امید است که با استفاده گسترده از این دستگاه که Tear Touch  نامیده می‌شود، درد ناشی از سوزن زدن به انگشت رو به پایان باشد و بیماران دیابتی از این پس روزهای خوشی را تجربه کنند .

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید