تغذیه سالم در کودکان -بخش دوم

view


6- هیچگاه از غذا به عنوان جایزه استفاده نکنید.

هنگامی که غذا به عنوان جایزه استفاده می شود، می تواند موجب ایجاد مشکلات و مواردی درمورد غذا در سنین بالاتر شود. به جای آن، به کودکانتان جوایز غیز غذایی بدهید. بهترین نوع جایزه شامل فعالیت فیزیکی مانند بردن به پارک، دوچرخه سواری یا بازی کردن است.

7- در هنگام شام، در کنار خانواده بشینید.

نشستن در کنار خانواده برای وعده شام، روشی خوب برای پیوند خانواده و اطمینان از اینکه کودکان غذای سالم می خورند. تحقیقات نشان می دهد کودکانی که شام را با خانواده هایشان می خورند، مواد مغذی بیشتری را دریافت  به احتمال کمتری دچار مشکل در دوران نوجوانی می شوند. اگر شما وعده غذایی را با خانواده میل نکنید، فقط یک بار در هفته شام را با همدیگر بخورید.

8- بشقاب غذا را در آشپزخانه آماده کنید.

بشقاب غذا را برروی میز آماده ننمایید. به این طریق، شما می توانید اطمینان حاصل کنید که پروتیین های سالم در بشقاب همه موجود است و این به کودکان یاد می دهید تا سایزهای پروتیینی صحیح را یاد بگیرند. شما می توانید همچنین به آنها در عدم ابتلا به افزایش وزن کمک کنید.

9- به کودکان چندین کنترل را ارایه دهید.

به کودکانتان چندین کنترل را برروی غذاهایی که آنها می خورند و مشارکت در تصمیم هایشان درمورد اینکه چه چیزی بخورند، ارایه دهید. با خواستن از کودکان تا تنها 3 گاز از تمامی غذاهای موجود در بشقاب را بخورند، آغاز کنید و به آنها امتیازات A تا F را مانند مدرسه، بدهید. اگر یک غذای سالم مانند یک سبزی امتیاز بیشتری کسب نمود، آن را بیشتر سر نمایید.

10- با پزشک متخصص اطفال مشورت نمایید.

با پزشک متخصص کودکتان قبل از اینکه به آنها رژیم دهید مشورت کنید، حتی اگر این رژیم برای کاهش وزن، افزایش وزن یا تنها یک تغییر قابل توجه درمورد غذاهایی که کودکتان می خورد، باشد. بههیچ عنوان افزایش وزن کودک را بدون توصیه پزشک، تشخیص ندهید.


دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید