تغذیه کودک در عملکرد مغز او اثرگذار است

حمیدرضا بادلی

view

 مصرف مواد غذایی مغذی می توانند باعث بهبود رشد و عملکرد مغز کودک شوند و بر کیفیت تمرکز و حافظه ی کودک تاثیرگذار باشند مصرف گوشت ماهی می تواند بسیار کمک کننده باشد. ماهی هایی نظیر ماهی سالمون سرشار از اسید چرب امگاتری هستند که تاثیر بسزایی در بهبود و عملکرد مغز انسان دارند.
 در مطالعات صورت گرفته در این زمینه، نتایج نشان داده اند که هر چه میزان مصرف مواد غذایی حاوی اسیدهای چرب کودک بالاتر باشد کودک از گیرایی بهتر و ذهن بازتری برخوردار خواهد بود. البته ماهی های دیگر اگر چه ممکن است حاوی اسید های چرب باشند اما از لحاظ میزان اسیدهای چرب، ماهی سالمون بیشترین اسیدهای چرب را دارا می باشد، ترکیب تکه های گوشت ماهی سالمون همراه با کرفس و هویج و با کمی کشمش می تواند سرشار از فایده باشد. خورده زرده ی تخم مرغ نیز می تواند کمک کننده باشد.
زرده ی تخم مرغ حاوی کولین است. این ماده رشد ذهن و تقویت حافظه در کودک کمک می نماید. بجای دادن نیمرو به کودک بهتر است آنرا به شکل پخته به وی دهید.
کره ی بادام زمینی و خود بادام زمینی از دیگر مواد غذایی مفید برای کودک هستند. این مواد غذایی سرشار از ویتامین ای هستند.  ویتامین ای حاوی آنتی اکسیدانهایی است که غشای عصب را حفظ می نماید.

تیامین نیز به مغز کمک می کند تا از گلوکز به منظور ایجاد انرژی استفاده نماید. جو نیز یکی دیگر از مواد غذایی مفید برای کودکان است. جو کمک می کند تا انرژی کافی برای عملکرد مغز فراهم گردد. مصرف میوه خشک نیز می تواند به بهبود عملکرد مغزی کودکان کمک نماید.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید