توصیه های مهم سازمان بهداشت جهانی برای بیماری کروناویروس

دکتر کورش فضایی

view

توصیه های سازمان بهداشت جهانی در خصوص بیماری کروناویروس برای عموم (Coronavirus disease (COVID-19) advice for the public)
مرتباً دستان خود را بشویید
دستان خود را مرتباً با صابون و آب بشویید و اگر دستان شما به وضوح کثیف نیست ، از پاک کننده های الکلی استفاده کنید.
چرا؟ شستن دستان با آب و صابون یا استفاده از دستمال حاوی الکل باعث می شود اگر ویروس روی دستانتان باشد از بین برود.
بهداشت تنفس را تمرین کنید
هنگام سرفه و عطسه ، دهان و بینی خود را با آرنج یا دستمال کاغذی بپوشانید - بلافاصله دستمال را درون سطل در بسته بیندازید و دستان خود را با پاک کننده ی الکلی یا آب و صابون تمیز کنید.
چرا؟ پوشاندن دهان و بینی در هنگام سرفه و عطسه از شیوع میکروب و ویروس جلوگیری می کند. اگر به کف دستان خود عطسه کرده یا سرفه کنید ، ممکن است اشیاء یا افرادی را که لمس می کنید آلوده کنید.
حفظ فاصله فردی
حداقل 1 متر فاصله بین خود و افراد دیگر را حفظ کنید ، به خصوص افرادی که سرفه یا عطسه می کنند و تب دارند.
چرا؟ هنگامی که شخصی که به یک بیماری تنفسی مانند کرونا آلوده است، ، سرفه یا عطسه ی وی قطرات کوچک حاوی ویروس را پخش می کند و اگر شما خیلی نزدیک باشید، ویروس ها می توانند از طریق تنفس وارد بدنتان شوند.
از لمس چشم ، بینی و دهان خودداری کنید
چرا؟ دست بسیاری از سطوح آلوده به ویروس را لمس می کند. اگر با دستان آلوده چشم ، بینی یا دهان خود را لمس کنید، ممکن است ویروس را به بدن خود انتقال دهید.
اگر تب ، سرفه و مشکل در تنفس دارید ، سریعاً به دنبال مراقبت های پزشکی باشید
اگر به مناطقی در چین سفر کرده اید که در آن کرونا گزارش شده است ، یا اگر با کسی که از چین سفر کرده و دارای علائم تنفسی بوده است ، به پزشک خود بگویید.
چرا؟ هر وقت تب ، سرفه و مشکل در تنفس دارید لازم است سریعاً به دنبال مراقبت های پزشکی باشید زیرا این ممکن است به دلیل عفونت تنفسی یا مشکل جدی دیگر باشد. علائم تنفسی با تب می تواند دلایل مختلفی داشته باشد و بسته به سابقه سفر و شرایط شخصی شما، کرونا می تواند یکی از این موارد باشد.
اگر علائم تنفسی خفیف دارید و سابقه مسافرت به چین ندارید
اگر علائم تنفسی خفیف دارید و سابقه مسافرت به چین ندارید، بهداشت اساسی تنفس و دست را با دقت رعایت کرده و در صورت امکان در خانه بمانید.
جهت احتیاط هنگام مراجعه به بازار حیوانات زنده، بازار گوشت و محصولات دامی، بهداشت عمومی را رعایت کنید.
از شستن منظم دست با صابون و آب پس از دست زدن به حیوانات و محصولات حیوانی اطمینان حاصل کنید. از دست زدن به چشم ، بینی یا دهان خودداری کنید. و از تماس با حیوانات بیمار یا محصولات دامی فاسد اجتناب کنید. از هرگونه تماس با حیوانات دیگر در بازار (به عنوان مثال ، گربه های ولگرد و سگ ، جوندگان ، پرندگان ، خفاش ها) به شدت خودداری کنید. از تماس با زباله های حیوانی آلوده یا ترشحات موجود در خاک یا سطوح فروشگاه ها و محوطه ی بازار خودداری کنید.
از مصرف محصولات دامی خام یا نیمه پخته خودداری کنید
هنگام استفاده از گوشت خام ، شیر یا محصولات دامی احتیاط کنید که این مواد با غذاهای پخته شده در تماس قرار نگیرند و آنها را آلوده نکنند.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید