جنین و مادر باردار در هفته 35 بارداری

دکتر آفاق حسن زاده راد

view

هفته سی و پنجم بارداری: فرزند شما به اندازه یک آناناس است.

ذخیره چربی بدن فرزندتان همچنان افزایش می‌یابد تا در محیط بیرون از رحم گرم بماند. سیستم شنوایی او کاملاً شکل گرفته است و به صداهای با فرکانس بالا بیشتر عکس‌العمل نشان می‌دهد. ریه‌ها او تقریباً کامل شده است.

قد جنین در هفته سی و پنجم، از سر تا نوک پا، تقریباً 46 سانتی‌متر است و 2.400 کیلوگرم وزن دارد.

مادران در هفته سی و پنجم بارداری:

برخی از علایمی که ممکن است تجربه کنید عبارت است از:

تکرر ادرار، از آن جایی که محتملاً فرزندتان دارد برای زایمان آماده می‌شود، در فضای پایینی لگن قرارگرفته است و به مثانه شما فشار وارد می‎کند. با این حال، از کم کردن مصرف آب بپرهیزید. زیرا کاهش آب بدن شما را در خطر زایمان زودرس قرار می‌دهد.

یبوست، حتماً به طور منظم پیاده‌روی و مواد غذایی غنی از فیبر مصرف کنید. در صورتی که این مشکل رفع نشد آن را با پزشک خود در میان گذارید.

درد و گرفتگی در لگن و مفصل ران، این دردها می‌تواند به طول بینجامد و حتی به موارد آن افزوده شود. علت آن آماده شدن بدن و جنین برای زایمان است.

انقباض‌های برکستون هیکس، در هفته سی و پنجم احتمالاً متوجه شده‌اید که تعداد انقباض‌ها بیشتر شده است. آنها را تحت نظر بگیرید و زمانی که شروع می‌شوند استراحت کنید و آب بنوشید.

 

جنین و مادر باردار در هفته 35 بارداری

 

آشنایی با علایم زایمان:

هفته سی و پنجم زمانی خوبی برای شروع آشنایی با علایم زایمان است. در صورتی که هر یک از علایم زیر را تجربه کردید حتماً با پزشک خود تماس بگیرید و برای مراجعه به بیمارستان آماده شوید.

پاره شدن کیسه آب، که به صورت جریان یافتن مایع از بدن خود حس می‌کنید، که بیشتر از ترشح طبیعی واژن است. این جریان می‌تواند به طور ناگهانی باشد و یا به آرامی و قطره قطره که ادامه می‌یابد.

انقباض‌های دردناک، انقباض‌های برکستون هیکس ارتباطی با انقباض‌های واقعی زایمان ندارد. در صورتی که به جای گرفتگی ملایم، در شکم و پشت خود درد شدید حس کردید ممکن است زایمان شروع شده باشد.

انقباض‌های منظم، انقباض‌های واقعی زایمان به طور منظم رخ می‎‌دهد و متوقف نمی‌شود. فاصله بین آنها کاهش می‎یابد و بر شدت‌شان افزوده می‌شود. محتملاً پزشک‌تان درباره آنها با شما صحبت خواهد کرد و به شما خواهد گفت در چه مرحله‌ای با او تماس بگیرید.

در صورتی که علامتی را تجربه می‎‌کنید که درباره آن شک دارید از پزشک خود راهنمایی بگیرید.

مراقبت‎‌های بارداری در هفته سی و پنجم:

در صورتی که تا این جا بارداری ایمنی را پشت سر گذاشته‌اید در این هفته به مراقبت بارداری احتیاج ندارید. اما از هفته آینده تا زایمان خود، هر هفته یک بار به پزشک‌تان مراجعه خواهید کرد.

در این هفته چه کنیم؟

درباره علایم زایمان مطالعه کنید.

شماره‌ تماس‌های اضطراری را در دسترس خود قرار دهید.

 

 

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید