جوهرهای تتو می توانند خطرناک باشند

view

جوهرهای استفاده شده برای انجام تتو حتی می توانند سالها پس از انجام تتو باعث خطراتی برای سلامت شما باشند. در مطالعه ای جدید محققان میزان ایمنی جوهرهای بکار رفته برای تتو در اروپا را مورد ارزیابی قرار دادند.
اگر چه بیشتر جوهرهای بکار رفته برای تتو در اروپا از امریکا به این کشورها صادر می شود. تحقیقات نشان داده اند که جوهرهای حاوی مواد شیمیایی خطرناکی هستند. از جمله مواد شیمیایی خطرناک بکار رفته در جوهر های تتو "کارسینوژن" می باشد.
در جوهرهای تتو همچنین فلزات سنگین همچون آرسنیک، نیکل و ترکیبات ارگانیک، باکتری و برخی مواد مضر دیگر وجود دارد. محققان بر این باورند که باید قوانین محکم تری برای محدود کردن استفاده از جوهرهای تتو ایجاد گردد.

انجمن مواد شیمیایی اروپا به بررسی سلامت جوهرهای تتو پرداخت، نتایج نشان داد که جوهرهای تتو و آرایش های دایمی می توانند حاوی مواد مضر و خطرناک باشند، موادی که می توانند موجب افزایش احتمال بروز سرطان، جهش های ژنتیکی و بروز واکنش های آلرژیک در بدن انسان شوند.

طرفداران انجام تتو:

روز به روز بر تعداد افرادیکه علاقمند به داشتن تتو هستند بیشتر می شود. در امریکا از هر 3 نفر 1 نفر تتو دارند اما حدود 4 سال پیش از هر 5 نفر 1 نفر تتو داشته است. انجمن غذا وداروی امریکا بر روی سلامت جوهرهای تتو نظارت دارد.

بر اساس گزارش انجمن غذا و داروی امریکا، استفاده از جوهرهای غیر ایمن می تواند همراه با عوارض زیر باشد

: 1- واکنس آلرژیک
2- خارش و تورم مخصوصاً وقتی فرد در معرض نور خورشید در فصول گرم سال قرار گیرد.
3- پخش شدن جوهر تتو به سیستم لنفاوی
دکتر کتی بریس متخصص پوست در نیویورک می گوید:

شایع ترین علایم نامناسب بودن جوهر تتو

شامل تورم، خارش و التهاب است. اگر چه این علایم دایمی نیستند اما ممکن است چندین ماه به طول بیانجامد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید