حفظ سلامتی پس از 40 سالگی

view

تغییرات وابسته به سن می توانند در بدن در اواخر دهه ی 20 و دهه ی 30 زندگی افراد رخ دهند، اما بسیاری از مردم، در 40 سالگی احساس پیری میکنند. بدانید که پیری بیشتر از یک طرز فکر است و شیوه زندگی می تواند ابزاری برای کند کردن (یا بالا بردن سرعت آن) آن باشد.

محققان بر این باورند که ورزش میتواند شما را به چشمه ی جوانی برساند. انجام حرکات ورزشی درست، می تواند از کاهش حجم عضلات مربوط به سن و زوال شناختی جلوگیری کرده و حتر باعث آغاز تولید میتوکندری شود. با تکامل حیات، پیری کاهش می یابد. این امر زوال وابسته به سن را بطور قابل توجهی در توده میتوکندری کاهش داده، و اثرات پیری را معکوس می کند.

چگونه تناسب اندام خود را پس از 40 سالگی حفظ کنیم:

اولین قدن در جهت حفظ تناسب اندام پس از 40 سالگی انجام حرکات ساده است. در یکی از پژوهشهای صورت گرفته در امریکا نتایج نشان داد که عدم توانایی در لمس انگشتان پا در موقعیت نشسته می تواند به معنای سفت شدن شریانها باشد و احتمال بروز حمله ی قلبی و یا سکته ی مغزی را در فرد افزایش می دهد.

یوگا از جمله ورزشهایی است که انجام آن می تواند به افزایش انعطاف پذیری انسان کمک نماید. انجام حرکات یوگا می تواند بدن انسان را برای انجام فعالیتهای روزانه آماده تر نماید. همچنین استفاده از دستگاههایی مانند Power Plate می تواند به افزایش کشش و انعطاف پذیری بدن انسان کمک نماید.

ورزش کردن را در راس امور خود قرار دهید.

در تحقیقاتی که در سال 2014 در آمستردام هلند صورت گرفت نتایج نشان داد که مردانی که پس از چهل سالگی ورزش شدید آغاز می کنند، مزایای بدست آمده از ورزش برای این افراد مشابه کسانی است که قبل از سی سالگی انجام ورزش را آغاز نموده اند.

هر دو گروه ورزشی (چه کسانیکه قبل از سی سال ورزش کردن را آغاز نموده اند و چه افرادیکه پس از 40 سالگی ورزش را آغاز نموده اند) در حال استراحت، ضربان قلبی  حدود 57 تا 58 ضربه در دقیقه بوده است، که این میزان ضربان قلب بسیار پایینتر از مردانی است که در عمر خود ورزش نکرده اند. (این ضربان قلب افراد در حالت استراحت حدود 70 ضربه در دقیقه می باشد انجام چهار دقیقه تمرین با شدت زیاد چهار بار در هفته می تواند ظرفیت بی هوازی انسان را تا 28 درصد بهبود می بخشد و قدرت هوازی شما را در کمترا ز شش هفته، 15 درصد بهبود می بخشد.

انجام ورزش با شدت زیاد، تولید طبیعی هورمونهای رشد را در بدن انسان افزایش می دهد و به جلوگیری از کاهش حجم عضلات و بروز آتروفی که بطور معمول با افزایش سن رخ می دهد کمک می نماید. تولید هورمون رشد در طول یک تمرین با شدت بالا افزایش می یابد. در ورزش، گاهی اوقات ساده ترین حرکت می تواند بیشترین تاثیر مثبت را در روند سلامتی انسان داشته باشد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید