حقایقی در خصوص سرطان پوست

view

اصطلاح سرطان پوست به نوعی از سرطان اتلاق می شود که از سطح پوست شروع می شود، سرطان پوست می تواند از هر قسمت پوست بدن شروع شود، اما می تواند بافتهای مجاور و ارگانهای مجاور در پوست را نیز درگیر نماید.

دو نوع سرطان پوست وجود دارد

به نوع اول کراتیوسیت گفته می شود که بیماری در سلولهای پوستی به همین نام شروع می گردد.

دومین نوع سرطان پوست ملانوما نام دارد.

این نوع از سرطان از سلولهای پوستی به نام ملانوسیت شروع می شود. ملانوسیت سلولهای پوست هستند که وظیفه ی تولید رنگدانه های قهوه ای پوست را بر عهده دارند.

سرطان پوست:

سرطان پوست شایع ترین نوع سرطان در ایالات متحده است. در امریکا 2 میلیون نفر مبتلا به سرطان پوست شناسایی شده اند. ملانوما جدی ترین نوع سرطان پوست است. از آنجاییکه در ابتدای بروز سرطان پوست ملانوما، تنها شبیه یک خال بر روی پوست است به نظر گونه ی خطرناک تری از سرطان است. بروز ملانوما در مردان شایع تر از زنان است. در سال 2010، 3524 مرد و 25813 زن مبتلا به سرطان پوست مهلک بوده اند. هر چه سن فرد افزایش می یابد، احتمال بروز سرطان پوست نیز در وی بالا می رود. بسیاری از افراد به اشتباه تصور می کنند که نرخ بروز سرطان پوست در مناطق آفتابی بیشتر از سایر مناطق است در حالیکه در واقع اینگونه نیست.

در امریکا ایالات کالیونیا و فلوریدا کمترین نرخ ابتلا به سرطان پوست را داشته اند. البته قرار گرفتن دراز مدت در معرض اشعه ی فرابنفش نور خورشید می تواند احتمال بروز سرطان پوست را در انسان افزایش دهد، در مردان احتمال بروز ملانوما پس از 60 سالگی 2 برابر زنان است و این میزان در سن 80 سالگی به سه برابر افزایش می یابد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید