حقیقت نه چندان شیرین درباره ی شیرین کننده های مصنوعی

view

در یکی از مطالعاتی که اخیراً صورت پذیرفته  است نتایج نشان داده اند که شیرین کننده های مصنوعی با ایجاد عدم تحمل گلوکز باعث بروز تغییر تعادل میکروبی در روده می گردد و این امر احتمال ابتلا به دیابت را در فرد افزایش می دهد.

تاثیر شیرین کننده های مصنوعی بر سلامت انسان

مطالعات بسیاری در این زمینه صورت پذیرفته اند که همگی نتایج مشابهی را به دست داده اند. در مطالعه ای که در سال 2012 منتشر گردید نشان داده شد که قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آسپارتام که نوعی شیرین کننده مصنوعی است، باعث شروع تغییرات در پارامترهای قند خون گردیده است..

در تحقیقات صورت پذیرفته، آسپارتام به کاهش حساسیت به انسولین در گروههای تحت کنترل انجامیده و باعث بروز اختلالات عملکرد مغز شده است.

در تحقیقات انجام شده بر روی موشها، موش نر با تغذیه ی آسپارتام دچار افزایش وزن قابل توجهی گردید. در نتیجه ی تغذیه ی آسپارتام، با انباشت رسوبات چربی احشایی خطرناک در اطراف اندامهای داخلی تاثیر بسزایی در افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی دارد.

در یکی دیگر از تحقیقات بعمل آمده نتایج نشان داد که اسپلندا (نوع دیگری از شیرین کننده مصنوعی) نیز مقدار باکتریهای خوب در روده را تا 50 درصد کاهش می دهد.

منبع: mercola.com

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید