خانم ها تا چه سنی می توانند باردار شوند

دکتر آفاق حسن زاده راد

view

سن بارداریسن بارداری

اگر چه در قدیم افراد در سن پایین باردار می شدند اما امروزه با توجه به تغییر سبک زندگی و تغییراتی که در زمان ازدواج افراد صورت گرفته بارداری ها حتی در سنین 40 سال نیز قابل مشاهده است.

در برخی از این بارداری ها با وجود این که سن بالای 35 و یا 40 سال می تواند افراد را در معرض خطر زیادی قرار دهد اما اتفاق می افتد و فرزند سالم نیز بدنیا می آید.

اما آنچه که مهم است این است که برای آن که بارداری بالای 40 سال برای یک فرد ایمن باشد حتما توجه به بیماری های موجود در فرد و درمان آن ها ضروری است ، داشتن تغذیه مناسب بسیار مهم است و چکاپ منظم جنین و برسی های تکمیلی که لازم است حتما توصیه می شود.

سبک زندگی سالم بسیار مورد نیاز است و ورزش و فعالیت بدنی بسیار توصیه می شود لازم است این افراد حتما از ابتدای بارداری و یا حتی قبل از بارداری تحت نظر پزشک باشند ، مصرف اسید فولیک برای این افراد توصیه می شود و باید بدانید که باردار شدن در سن بالا می تواند افراد را در معرض فشار خون بالا ، دیابت و همچنین انجام سزارین اجبار قرار دهد به همین خاطر لازم است که حتما فردی که در سن بالای 35 یا 40 سال می خواهد باردار شود تحت نظر پزشک بوده و برسی های لازم روی او انجام شود.

درست است که بارداری در افراد بالای 50 سال اتفاق نمی افتد اما افرادی هستند که تا سن 54 سالگی باردار شدند و فرزند سالم بدنیا آوردند همان طور که میدانید یائسگی عاملیست که باعث قطع قاعدگی افراد و عملا پایان دوره باربری افراد است بنابراین بسیاری از افراد ممکن است که تا زمان یائسکی این قدرت را داشته باشند و بتوانند با رعایت اصول خاصی فرزند سالمی بدنیا آورند اگر چه توصیه نمی شود و می تواند با خطراتی همراه باشد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید