خطرات کاهش وزن ناگهانی در مدت کوتاه

view

داشتن وزن زیاد اگر چه همراه با خطرات بسیاری برای سلامت بدن انسان است و در بیشتر موارد پزشکان به فرد دارای اضافه وزن توصیه می کنند تا مقدار زیادی از وزن خود را کاهش دهند اما باید بدانید که کاهش وزن زیاد آنهم در مدت کوتاهی می تواند همراه با خطرات بیشتری برای سلامت بدن انسان باشد. اما در برخی موارد فرد بدون آنکه در پی کاهش وزن باشد دچار کاهش وزن ناگهانی می گردد. کاهش وزن ناگهانی فرد می تواند بدلایل مختلفی اتفاق افتد. بهتر است کاهش وزنهای ناگهانی را در خود و اطرافیان جدی بگیرید. کاهش وزن ناگهانی فرد به دلایل زیر اتفاق می افتد.
دیابت: بروز دیابت می تواند همراه با کاهش ناگهانی وزن در فرد باشد. در افرادیکه دچار دیابت شده اند بدن به قدر کافی انسولین تولید نمی نماید و این می تواند همراه با کاهش وزن ناگهانی در فرد باشد. در صورتیکه فرد بیش از 5 درصد از وزن خود را در مدت زمان کمتر از 6 ماه از دست دهد می تواند هشداری برای ابتلای فرد به دیابت باشد. در چنین شرایطی بهتر است که فرد حتماً به پزشک مراجعه نماید.
ابتلا به بیماری سلیاک: سلیاک نوعی بیماری است که طی آن روده ی کوچک قادر به جذب مواد غذایی مورد نیاز بدن نمی باشد. فرد مبتلا به سلیاک اغلب از اشتهای کافی برخوردار است اما با اینحال ممکن است دچار کاهش وزن بشوند. بروز اسهال و کاهش تراکم استخوان در فرد مبتلا به سلیاک از جمله عوامل تاثیر کذار در کاهش وزن این افراد می باشد.
ابتلا به عارضه های قلبی: از دیگر کاهش وزن ناگهانی می تواند ابتلا به عارضه های قلبی باشد. فشار خون بالا نیز می تواند در بروز کاهش وزن در افراد مبتلا به عارضه های قلبی موثر باشد. در صورتیکه فرد مصرف نمک خود را محدود نماید و به انجام فعالیتهای جسمانی منظم بپردازد می تواند از بروز کاهش وزن ناگهانی خود جلوگیری نماید.
از جمله عوارض جانبی ناشی از مصرف برخی داروها، کاهش وزن ناگهانی است. مصرف داروهایی همچون داروهای ضد سرطان اغلب همراه با کاهش وزن می باشد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید