درمانهای خانگی سیاهی دور چشم.

view

دلایل سیاهی دور چشم

سیاهی دور چشم اغلب به دلیل افزایش سن، خشکی پوست، گریه کردن مداوم، کار کردن طولانی مدت جلوی کامپیوتر، استرس های روحی و جسمی، کمبود خواب و دنبال کردن رژیم های غذایی ناسالم اتفاق می افتد. 
وجود سیاهی دور چشم در سنین مختلف در زنان و مردان قابل مشاهده است. سیاهی دور چشم در واقع مشکل جدی برای پوست نمی باشد. اما وجود آن باعث می شود تا فرد خسته تر، بیمار و پیرتر به نظر آید. بکارگیری درمانهای خانگی زیر می توانید از شر سیاهی دور چشم خود خلاص شوید. 

1- استفاده از روغن بادام در سیاهی دور چشم

روغن بادام یکی از ترکیبات بسیار مفید برای حفظ سلامت پوست حساس بدن است. مصرف منظم روغن بادام می تواند به کاهش میزان سیاهی دور چشم کمک نماید. علاوه بر روغن بادام، استفاده از روغن ویتامین ای می تواند به از بین بردن سیاهی دور چشم کمک نماید. 1- قبل از رفتن به رختخواب، کمی از روغن بادام به دور چشم خود بمالید و به آرامی ماساژ دهید.


2- بگذارید کل شب بر روی چشمانتان بماند.

3- صبح روز بعد با آب سرد بشویید.

4- تا زمانی که سیاهی دور چشم بطور کامل برطرف شود این کار را تکرار نمایید.

2. استفاده از خیار و حذف سیاهی دور چشم :

استفاده از خیار می تواند به از بین بردن سیاهی دور چشم کمک نماید. یک خیار را برش بزنید و یگذارید 30 دقیقه در یخچال بماند سپس قطعات خیار را به مدت ده دقیقه بر روی نواحی دور چشم قرار دهید. سپس با آب بشویید. روزی دو بار به مدت یک هفته این کار را انجام دهید. روش دیگر نیز استفاده از مخلوط خیار و لیمو ترش است 15 دقیقه آنرا بر روی پوست قرار دهید و سپس آنرا بشوییدد. هر روز این کار را به مدت یک هفته انجام دهید.

3. سیب زمینی خام:

استفاده از سیب زمینی خام می تواند به کاهش پف چشم و سیاهی دور چشم کمک نماید. یک سیب زمینی خام را رنده نمایید و آب آنرا خارج نمایید. با پنبه آب سیب زمینی را بدور چشم خود بمالید. 10 تا 15 دقیقه آنرا به همان حالت قرار دهید. سپس با آب خنک آنرا بشویید. یک یا دو بار در روز به مدت چند هفته این کار را انجام دهید. بجای استفاده از آب سیب زمینی خام، می توانید سیب زمینی را برشهای نازک دهید و برشهای سیب زمینی را بر روی سیاهی دور چشم قرار دهید.

4. استفاده از گلاب:

گلاب حاوی ترکیبات فوق العاده ای برای حفاظت از پوست است. پنبه را در گلاب فرد برده و به آرامی روی پوست خود بکشید. بعد از حدود 15 دقیقه آن را بشویید. 2 بار در روز به مدت چند هفته این کار را انجام دهید.

5. استفاده از گوجه:

گوجه خواص بسیاری برای سلامت و روشن نمودن پوست دارد. یک قاشق آب گوجه فرنگی را با نصف قاشق آب لیمو ترش مخلوط کنید و آنرا بر روی سیاهی دور چشم خود به ندت 10 دقیقه قرار دهید. این کار را 2 بار در روز به مدت چند هفته انجام دهید. استفاده از آب گوجه فرنگی به تنهایی نیز می تواند به کاهش سیاهی دور چشم کمک نمایند.

همچنین نوشیدن یک لیوان آب گوجه فرنگی با چند برگ نعناع، آب لیمو ترش و نمک نیز یک یا دو بار در روز به مدت چند هفته می تواند به کاهش سیاهی دور چشم شما کمک نماید.

6. آب لیمو ترش:

ویتامین سی موجود در آب لیمو ترش نیز می تواند به از بین بردن سیاهی دور چشم کمک نماید. از یک پنبه برای مالیدن آب لیمو ترش به پوست فرد کمک نمایید. پس از 10 دقیقه آنرا بشویید. روزی یک بار به مدت یک هفته این کار را انجام دهید. روش دیگری نیز وجود دارد، یک قاشق آب لیمو ترش را با دو قاشق گوجه فرنگی، کمی آرد و پودر فلفل مخلوط نمایید. این مخلوط را به آرامی به دور چشم خود بمالید و پس از 10 تا 15 دقیقه آنرا بشویید. این کار را 2 تا 3 بار در هفته در صورتیکه استفاده از آب لیموترش باعث ایجاد سوختگی بر روی پوستتان گردید. استفاده از آن را متوقف نمایید. 

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید