درمان جدید بیماری حرکت

view

بیماری حرکت اختلالیست که ممکن است افراد بسیار زیادی در سفرهای خود با ان مواجه شده باشند. این وضعیت اغلب قابل کنترل است اما از هر 10 مورد بیمار، 3 مورد از آنها با  عوارض شدیدی مانند تهوع، استفراغهای مکرر و تعریق مواجه می شوند. محققان امروزه به تحقیقات جامعی بر روی درمان بیماری حرکت با استفاده از تحریک مغز پرداخته اند. آنها این روش جدید را روشی بی خطر معرفی نموده و امیدوارند بیماران روزی بتوانند آنرا بعنوان یک دستگاه قابل حمل و سهل الوصول از داروخانه ها خریداری کرده و یا حتی در موبایلهای هوشمند خود به کار برند.

در این روش یک جریان الکتریکی خفیف به مدت 10 دقیقه به مغز وارد شده و الکترودها بر روی جمجمه قرار می گیرد. مجله نورولوژی این عمل را بعنوان درمان جدید بیماری حرکت نام برده و اعلام کرده است  که با استفاده از این روش می توان به راحتی بیماری حرکت را در افراد بهبود بخشید.

ایراد روشهای قدیمی درمان این بیماری، این است که در حین درمان می باید از قرصها استفاده کرد که این داروها اغلب از داروهای خواب آور هستند و استفاده از انها در مسافرتهای کوتاه مدت کاربردی نیست اگرچه شاید این مسیله در مسافرتهای طولانی مدت  که نیاز به هوشیار بودن فرد باشد نیز قابل استفاده نباشد.

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید