درمان خونمردگی زیر ناخن

دکتر هادی توزنده جانی

view

خونریزی زیر بستر ناخن معمولا بدنبال آسیب یا ترومای جسم نافذ یا غیر نافذ به انگشتان دست و پا اتفاق می افتد. این عارضه درد بسیار شدیدی برای فرد ایجاد می کند. وجود خون جمع شده در زیر ناخن باعث ایجاد فشار به پایان های عصبی درد می شود که این درد گاهی برای افراد غیر قابل تحمل است.

بهترین درمان برای تجمع خون و یا خونمردگی زیرناخن،  تخلیه خون و کاستن از فشار وارده است.

روش های متعددی برای خارج کردن هماتوم موضعی زیر ناخن وجوددارد. در این قسمت دو روش رایج قابل معرفی می گردد:

 

 

  روش اول : استفاده از سوزن استریل

 

بعد از تمییز کردن محل یا ناخن و پوست اطراف ناخن با محلول ضد عفونی کننده ، به سادگی با سوراخ کردن ناخن با سر سوزن شماره ۲۱ یا ۲۳ (از سرنگ ۵ سی سی استفاده کنید) و با پیچاندن سوزن به راست  و چپ ناخن را سوراخ کنید تا خون زیر آن خارج شود.

 

 روش دوم: سنجاق کاغذ داغ

 

یک گیره کاغذی بزرگ را بردارید و آن را راست کنید. بعد از تمییز کردن محل یا ناخن و پوست اطراف ناخن با محلول ضد عفونی کننده، انتهای سنجاق را بر روی گاز بگرید و آن را حرارت داده تا قرمز شود . بلافاصله سیم گرم و قرمز شده را  به آرامی روی ناخن در مرکز هماتوم قرار دهید. تا ناخن سوراخ و به سپس خون خارج شود.  با این دو روش بلافاصله درد فرد مبتلا  بلافاصله تسکین پیدا می کند.

 

 بیشتر بخوانید: فیلم تخلیه و درمان خونریزی زیر بستر ناخن

 

دکتر هادی توزنده جانی

دکتر هادی توزنده جانی۳۷ مطلب

جراحی عمومی
استان گیلان ، شهر رودبار، خلیل آباد،بن بست بهار، تلفن:. 013331623784 رشت، خیابان نواب کوچه مهر ساختمان پارس نو شماره تماس: 01332117799

متخصصین

هادی توزنده جانی

هادی توزنده جانی

جراحی عمومی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید