درمان محل جوش و آسیب‌های پوستی

view

اگر لک‌های ناشی ازجوش و آکنه بر روی صورتتان وجود دارد، لازم نیست که تحمل‌شان کنید، راه‌های زیادی وجود دارد که شما می‌توانید این لک‌ها و جراحت‌ها را از بین ببرید.

اگر اسکار بر جا مانده از آکنه و جوش شما قرمز رنگ و متورم است از کرم‌های کورتیزون استفاده نمایید. سلول‌های پوست، کورتیزون را جذب می‌نماید و باعث کاهش التهابات می‌شود. کرم‌های کورتیزون را بدون نسخه از دارو فروشی‌ها می‌توان تهیه نمود. البته به یاد داشته باشد که این داروها از مشتقات کورتون است و مراجعه شما به پزشک متخصص پوست ، مو و زیبایی می تواند در درمان و هبود علایم کمک کننده باشد.

به خاطر داشته باشید که اگر به دنبال روشن‌تر نمودن لک‌های تیره و تیرگی‌ها و روشن شدن پوست و بازگشت زیبایی پوست هستید از هیدروکویینن استفاده ننمایید. هیدروکویینن مدت‌هاست به دلیل عوارض از کرم‌های روشن کننده کنار گذاشته شده است. شاید کوجیک اسید که یک روشن کننده‌ی پوست طبیعی است و از قارچ  گرفته می‌شود و همچنین آربوتین و ویتامین سی گزینه‌های مناسبی برای روشن نمودن تیرگی‌های ناشی از آکنه هستند که می توان با مراجعه به کلینیکهای پوست درمان مناسب را دریافت نمود.

 

منبع: www.webmd.com

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید