در دنیای مجازی متعهد بودن خود را به همسرتان و دیگران ابراز کنید.

دکتر فاطمه آذرتاش

view

در دنیای مجازی متعهد بودن خود را به همسرتان و دیگران ابراز کنید.

با رفتارتان نشان بدهید که آدم متعهدی هستید. هر کسی را فالو نکنید، حضور هر کسی را در صفحه‌تان نپذیرید. هر تصویری را منتشر نکنید. هر چیزی را لایک نکنید و با هر کسی وارد گفتگو نشوید. به نحوی با دیگران ارتباط نگیرید که گمان کنند شما تنها و غیرمتاهلید.

همیشه برای همسر خود در دسترس باشید. اگر مدتی نمی‌توانید پاسخگو باشید حتما از قبل اطلاع بدهید. اگر پیامی را می‌بینید و نمی‌توانید همان موقع پاسخ دهید حتما بگویید که بعدا جواب خواهید داد.

اگر برای دیگران last seen recently هستید حتما برای همسرتان این گزینه را حذف کنید تا از زمان آنلاین بودن شما با خبر باشد. همه این توصیه‌ها قرار نیست به پلیس بازی و چک مداوم ختم شود تنها قرار است مایه امنیت خاطر همسرمان باشد.

با هم دعوا کرده‌اید اما باید متعهد باشید که جواب پیام‌ها و تلفن‌ها را بدهید. قرار نیست قربان صدقه هم بروید اما قرار هم نیست همسرتان را که زنگ زده سر راه ماست بخرید، بی‌پاسخ بگذارید.

قرار نیست دنیای مجازی به عرصه‌ای برای انتقام تبدیل بشود و به وسیله بی‌خبر گذاشتن همسرتان، seen کردن و جواب ندادن و همزمان صحبت با دیگران در گروه‌های مشترک و کامنت گذاشتن در صفحه غریبه‌ها انتقام دعوای دیشب را از او بگیرید.

خواندن تک‌تک کامنت‌ها و منشن‌ها و چک کسانی که پست همسرتان را لایک کردند، همچنین چک گوشی همسر فقط باعث ایجاد یک وسواس فکری آزاردهنده در شما می‌شود.

چک مدام باعث می‌شود ذهنتان دست به داستان‌سرایی بزند و کسی را که سه پست متوالی برای همسرتان کامنت گذاشته متهم کنید به نظر داشتن به او.

دورادور رصد کنید، ببینید اما مدام چک نکنید اگر هم رفتاری نامناسب چه از جانب همسر و چه ازجانب دنبال‌کننده‌های او رخ دادحتما موضوع را مستقیم و بدون نیش و کنایه با او در میان بگذارید.

مثلا خیلی راحت بگویید من احساس می‌کنم فلانی به این دلیل و آن دلیل با تو بیش از حد صمیمی شده و این موضوع من را اذیت می‌کند. همینطور از حرکت‌هایی که همسرتان را حساس می‌کند اجتناب کنید. مثلا اگر نسبت به کسی حساس است برایش منشن و کامنت نگذارید.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید