دیابت نوع اول در کودکان

view

 

دیابت نوع اول بیماری است که با قند خون بالاتر از 126 میلی گرم / دسی لیتر شناخته می شود. این بیماری به صورت مادام العمر کودک را درگیر می کند. به طور معمول  نوشیدن بیشتر مایعات  و یا ادرار کردن بیشتر کودکان ، ذهن والدین را به سمت دیابت نوع اول هدایت می کند .

دیابت نوع 1بر خلاف دیابت نوع دوم ، اغلب در افراد جوان، به خصوص در کودکان 5- 7 ساله مشاهده می شود و جنبه ارثی دارد. افزایش ادرار، افزایش تشنگی، افزایش غذا خوردن و کاهش وزن را می توان به عنوان علایم اولیه دیابت نوع یک ذکر کرد. البته در بعضی از موارد ، بیماران مبتلا به دیابت نوع 1، علایمی  مانند خستگی، تاری دید، تهوع، استفراغ، و یا درد شکم را نیز  گزارش می کنند .

تشخیص قطعی بیماری تنها از طریق  انجام ازمایش  قند خون و ادرار بوه د و انجام هرچه سریعتر این آزمایشات  برای هر فرد با علایم ذکر شده پیشنهاد می شود.  در صورت عدم تشخیص به موقع بیماری، علایم بیماری به طور معمول پیشرفت کرده و  بیماران ممکن است با استفراغ، تنفس سخت و در نهایت کما مراجعه نمایند .

  درمان کودکان مبتلا به دیابت نوع 1 ، انسولین می باشد که میزان و شیوه مصرف آن جهت حفظ قندخون در محدوده نرمال،  تنها توسط پزشک قابل ارایه است. بعلاوه،ورزش و رژیم غذایی سالم نیز در کودکان مبتلا به دیبت نوع یک  از اهمیت بالایی برخوردار است .

 

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید