دیابت نوع دو در کارمندان

view

 

دیابت نوع دو در کارمندان شیفتی شایع است

 

تخمین زده شده که در سال 2025، افراد مبتلا به دیابت نوع 2 تا 65% افزایش می یابند. بنابراین، شناخت فاکتورهای خطر قابل اصلاح برای سلامت عمومی جامعه مهم می باشد.

محققان دریافته اند، درمقایسه با ساعات کاری نرمال، هرگونه مدت زمان کار شیفتی (اضافه کاری) با افزایش 9% خطر ابتلا به دیابت پیشرفته مرتبط است.

اگرچه محققان درمورد اینکه چرا این خطر در مردان بسیار بیشتر از زنان است، مطمین نیستند، آنها نشان داده اند که اختلالات مکرر در ساعت بیولوژیک بدن می توانند سطوح هورمون تستوسترون را در مردان تحت تاثیر قرار دهد.

تحقیقات قبلی نشان داده که سطوح پایین هورمون های مردانه با مقاومت به انسولین و دیابت، درارتباط است.

 

 دیابت نوع دو در کارمندان

 

 

 خطر دیابت نوع دو در کارمندان چرخشی

 

این خطر برای افرادی که در شیفت های چرخشی کار می کنند، در بیشترین حد خود قرار دارد. بیشترین میزان افزایش خطر برای افرادی است که در شیفت های کاری متغیرزمان های مختلف کار منظم درطول 24 ساعت روز نسبت به ساعات ثابت- کار می کنند. این خطر برای این افراد 42% می باشد.

طبیعت کارهای شیفتی متغیر، باعث می شود که حفظ چرخه خواب-بیداری منظم برای این افراد سخت باشد. این کاهش خواب یا کیفیت خواب می تواند منجر به ضعیف شدن میزان مقاومت به انسولین شود.

محققان دیگر همچنین نشان داده اند که کار شیفتی با افزایش وزن و افزایش اشتها که فاکتورهای خطر شناخته شده برای ابتلا به دیابت هستند، مرتبط می باشد. سطوح کلسترول و فشار خون همچنین می تواند به خاطر کار شیفتی دچار اختلال شود و این خود می تواند در افزایش خطر ابتلا به دیابت مشارکت نماید.

با این حال، تمام انواع کار شیفتی با خطر افزایش ابتلا به دیابت در ارتباط نیستند.

 

 

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید