رازهای افزایش طول عمردر انسان قسمت اول

view

از دی ان ای خود حفاظت نمایید


با افزایش سن انسان  انتهای کروموزوم‌ها که تلومرنام دارند کوتاه‌تر می‌شوند. کوتاهتر شدن تلومرها باعث حساستر شدن انسان در برار انواع بیماریها می گردد. شاید تصور کنید که مجبور به پذیرفتن چنین چرخه ای در بدن خود هستید زیرا این اتفاق از اراده ی شما خارج است،اما خوب است بدانید که اعمال تغییرات بر شیوه ی  زندگی می‌تواند سطح آنزیمی را که منجر به افزایش طول آنها می‌شود را ارتقا دهد. بعلاوه مطالعات نشان داده اند دنبال کردن  رژیم های غذایی مناسب و انجام ورزش می‌تواند از بدن انسان محافظت نماید. داشتن عادات سالم می‌تواند فرایند پیر شدن را تا سطح سلولی کاهش دهد..

آگاه باشید


دریکی از  پژوهش هایی که ۸۰ ساله بطو انجامید نتایج نشان دادند که شخصیت فردی انسان نیز تاثیر بسزایی در طول عمر وی دارد. افرادی که به جزییات توجه می‌کنند و افراد آگاهی هستند در مقایسه با سایر افراد از طول عمر بیشتری برخوردارند. آنها اقدامات بیشتری برای حفظ سلامتی خود انجام می‌دهند و گزینه هایی را در زندگی انتخاب می‌کنند که باعث قوی‌تر شدن روابط و بهتر شدن امورشان می‌شود..

دوستان زیادی داشته باشید


علم یک دلیل دیگر  برا ی قدردانی از دوستان‌تان به شما پیشنهاد می کند.داشتن دوستان زیاد و روابط دوستانه ی قوی  می‌تواند به افزایش طول عمر شما کمک کنند. پژوهش‌گران استرالیایی دریافتند افراد بسیار اجتماعی سالمند در مقایسه  با کسانی که دوستان کمی داشته اند  را دارند احتمال کمتری دارد که در طی ۱۰ سال آتی از دنیا بروند. نتایج بدست آمده از ۱۴۸ پژوهش دیگر نیز بر ارتباط میان روابط اجتماعی و زندگی طولانی صحه گذاشته اند..

دوستان خود را عاقلانه انتخاب کنید


عادات دوست شما پس از مدتی معاشرت می تواند به  بخشی از شخصیت شما تبدیل شوند، بنابراین دوستانی را انتخاب کنید که از عادات سالمی برخوردارند و شخصیت خوبی دارند. داشتن  دوستانی با اضافه وزن می تواند باعث شود ا شما نیز به سمت اضافه وزن سوق پیدا کنید.. سیگار کشیدن نیز  نیز از طریق ارتباطات اجتماعی می تواند در شخص نهادینه شود. اما خوب است بدانید که ترک سیگار نیز می تواند یک عادت مسری باشد ..

سیگار کشیدن  را ترک کنید


. ترک سیگار می‌تواند طول عمر را در انسان  افزایش دهد، اما شاید اگر از تعداد روزهایی که بدلیل ترک سیگار بر عمر شما اضافه می شود آگاه شوید شگفت زده خواهید شد. ترک سیگار کشیدن در ۴۰، ۵۰و ۶۰ سالگی می‌تواند به ترتیب ۹، ۶ و ۳ سال به عمر شما بیافزاید.  
.
منبع: webmd

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید