راز داشتن عمر طولانی

view

 آیا عوامل ژنتیکی در طول عمر افراد موثراست؟

آیا شیوه ی زندگی در طول عمر افراد موثر است؟

براساس مطالعات، یکی از بهترین عوامل اجتماعی موثر در طول عمر افراد، سطح تحصیلات فرد می باشد. سطح تحصیلات از دیگر عوامل همچون درآمد، قومیت و داشتن بیمه ی سلامت مهمتر می باشد. پروفسور لیندا برکمن عنوان نموده است که انزوای اجتماعی یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر طول عمر افراد است. افرادیکه از روابط اجتماعی سالم برخوردار نیستند از طول عمر کمتری برخوردارند زیرا این افراد در زمانیکه بیمارند و نیازمند کمک هستند دوستانی برای کمک رسانی ندارند.

آیا بین ثروت و طول عمر ارتباطی وجود دارد؟

 بله، بر طبق گزارشات دکتر اسمیت، پایین ترین نرخ مرگ و میر در بین افراد ثروتمند دیده می شود. مطالعات حاکی از آنند که اگر فردی دچار بیماری سرطان و یا عارضه های قلبی گردد، توانایی در انجام وظایف شغلی کاهش یافته و هزینه های درمان وی افزایش می یابد.

 البته در کشورهایی همچون انگلستان و سوید به دلیل بالا بودن خدمات بیمه های درمانی از این لحاظ تفاوتی بین ثروتمند بودن و فقیر بودن وجود ندارد.

یکی از نکات کلیدی در افزایش طول عمر، تغییر شیوه ی زندگی است که نه تنها کمیت زندگی را تغییر می دهد بلکه کیفیت عمر را نیز تحت الشعاع قرار می دهد.

انتخاب غذاهای مناسب برای خوردن، انجام ورزش منظم روزانه، کاهش استرس و داشتن میزان کافی خواب از موارد تاثیر گذار بر طول عمر افراد است.

منبع: mercola.com

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید