راههای زیاد شدن شیر مادر

دکتر آفاق حسن زاده راد

view

تمام مواد غذایی مصرفی مادر در طول روز بر کیفیت و میزان شیر مادر تاثیر دارد. اگر چه همیشه مادران شیرده را به نوشیدن مایعات و آب فراوان ترغیب می کنند اما مادران باید بدانند که انتخاب مواد غذایی نیز سهم مهمی در کیفیت و میزان شیر آنها دارد.
مصرف مواد غذایی حاوی لاکتوز می تواند به ازدیاد شیر مادر کمک نماید. مصرف برخی مواد غذایی همچنین می تواند به ترشح شیر بیشتر در مادر کمک نماید. مصرف مواد غذایی همچنین می تواند به ترشح شیر بیشتر در مادر کمک نماید.
مصرف مواد غذایی زیر به منظور ازدیاد شیر مادر توصیه می گردد.
 1- زردچوبه: در زردچوبه ترکیباتی وجود دارد که علاوه بر جلوگیری از بروز التهاب در بدن می تواند باعث افزایش شیر مادر شود.
2- کنجد: یکی دیگر از مواد غذایی مناسب برای افزایش شیر مادر کنجد است. این ماده غذایی علاوه بر جلوگیری از بروز التهاب در بدن می تواند باعث افزایش شیر مادر شود.

3- رازیانه: یکی دیگر از مواد غذایی کمک کننده به ازدیاد شیر مادر رازیانه می باشد. در این ماده غذایی ترکیباتی وجود دارد که باعث بروز تغییرات هورمونی در انسان می شود. این ترکیبات می توانند باعث تحریک ترشح هورمون استروژن و پرولاکتین در بدن زنان شوند و در نتیجه همراه با افزایش شیر مادر خواهد بود.
4- هویج: هویج حاوی مقادیر زیادی بتاکاروتن است. بتاکاروتن تاثیر بسزایی در ترشح و ازدیاد شیر مادر دارد. هویج همچنین حاوی فیتواستروژن است. فیتو استروژن نیز در ازدیاد شیر مادر تاثیر گذار است.

5- جوانه ها: مصرف جوانه ها نیز می تواند باعث ایجاد چربی بیشتر در شیر مادر شوند و همچنین باعث افزایش ترشح آن گردد.
6- ماءالشعیر: مصرف ماءالشعیر نیز می تواند باعث افزایش شیر مادر گردد.

7- مغزها: مغزها نیز در صورتیکه بصورت خام مصرف شوند می توانند به ازدیاد شیر مادر کم نمایند.

 

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید