رشد نوزاد در دو ماهگی

دکتر حمیدرضا بادلی

view

کودک من در دو ماهگی چقدر رشد می کند؟

دو ماهه ی اول زندگی دوره ی رشد سریع نوزاد است. کودک در ماه دوم زندگی همانند ماه اول بین 2.5تا 3.8 سانتی متر افزایش قد خواهد داشت و حدود 900 گرم بر وزن او اضافه خواهد شد. این ارقام متوسط رشد نوزاد را نشان می دهند. نوزاد شما ممکن است سریعتر و یا کندتر از این میزان رشد نماید.

اگر در اکثر مواقع نوزادتان شیر طلب مب کند و این میزان شما را کلافه کرده است و غیر عادی است حتماً به پزشک مراجعه نمایید.

پزشک رشد نوزاد شما را بر روی نمودار رشد مشخص می نماید. البته بدانید که نمودار رشد های مختلفی وجود دارند که برای دختر و پسر جداگانه برنامه ریزی شده اند. در صورتیکه نوزاد شما نارس بدنیا آمده، میزان رشد او را با نوزادانی که رَس بوده اند مقایسه ننمایید. نوزاد شما باید از لحاظ میزان رشد مدام تحت بررسی باشد.

نوزاد شما چند بار در روز شیر می نوشد؟

در دو ماهگی نوزاد حدود 8 بار در 24 ساعت شیر می نوشد. البته نوزادانی که از شیر خشک تغذیه می کنند احتمالاً دفعات کمتری به نسبت نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می کنند شیر می نوشند.

 در دو ماهگی در دفعات شیر خوردن نوزاد مقدار بیشتری شیر می نوشد و در شب مدت طولانی تر می خوابد.

نوزاد شما در دو ماهگی چه مقدار شیر می نوشد؟

 نوزاد باید حدود ده دقیقه مدام شیر بنوشد. نوزادانی که از شیر خشک تغذیه می کنند هر دفعه 150 تا 170 میلی لیتر شیر می نوشند.

 نوزادتان چند بار دفع  مدفوع می کند؟

نوزاد در دو ماهگی یکبار و یا بیشتر دفع مدفوع خواهد داشت. در صورتیکه یک روز و یا بیشتر دفع انجام نداد جای نگرانی ندارد. مدفوع نوزادانی که شیر خشک می خورند سفت تر از نوزادانیست که از شیر مادر تغذیه می کنند.

دکتر حمیدرضا بادلی

دکتر حمیدرضا بادلی۶۳۰ مطلب

فوق تخصص کلیه کودکان
بیماری های کلیه مجاری ادرار فشارخون همودیالیز،دیالیزصفاقی اختلالات ادرارکردن(بی اختیاری ادراروشب ادراری) کودکان ونوجوانان
دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی ایران و بورد فوق تخصصی ازدانشگاه علوم پزشکی شیراز

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید