روش استفاده صحیح از کرم ضد آفتاب

دکتر بهزاد سلیمی

view

 

روش استفاده صحیح از کرم ضد آفتاب

استفاده صحیح از کرم ضد آفتاب

برای پیشگیری از پیری زودرس پوست و سرطان پوست استفاده از کرم ضد آفتاب بسیار ضروری است. برای استفاده صحیح از کرم ضد آفتاب، انجمن متخصصین پوست آمریکا توصیه می کند که اصول زیر را به درستی رعایت نمایید:

  • از کرم ضد آفتابی استفاده کنید که  SPF آن بیشتر از ۳۰ ، مقاوم به آب و پوشش مناسبی بر روی امواج UVA و UVB داشته باشد.
  • حداقل ۱۵ دقیقه قبل است مواجهه با آفتاب کرم ضد آفتاب را به میزان کافی بر روی پوست مناطقی که در معرض آفتاب هستند قرار دهید. چون برای جذب کرم ضد آفتاب حداقل ۱۵ دقیقه زمان لازم است.
  • به اندازه کافی از ضد آفتاب استفاده نمایید. مقدار تقریبی که برای ضد آفتاب در نظر می گیرند تقریباً ۳۰ گرم یا اندازه کف دست، برای هر بار استفاده برای تمام مناطق بازاست.  سعی کنید که ضد آفتاب را به درستی بر روی پوست بمالید 
  • سعی کنید که ضد آفتاب در تمام مناطق باز و در معرض آفتاب مورد استفاده قرار گیرد. موهای کم برای کسانی که موهای کم پشت دارند کرم باید در ناحیه سر نیز استفاده شود.
  • اگر بیش از دو ساعت از استفاده از کرم ضد آفتاب گذشته یا بعد از شنا و تعریق شدید باید حتما مجدداً کرم ضد آفتاب بر روی پوست مالیده شود. به خاطر داشته باشید که فقط روزهای آفتابی اشعه uv در محیط وجود ندارد حتی در هوای ابری و در زمستان هم اشعه ماورای بنفش وجود دارد.

امیدوارم که شما به درستی از این راهنمای انجمن متخصصین پوست آمریکا برای محافظت و جلوگیری از پیری زودرس و سرطان پوست استفاده نمایید. 

منبع: AAD
دکتر بهزاد سلیمی

دکتر بهزاد سلیمی۴۷ مطلب

پوست مو و زیبایی
بندر انزلی-خیابان مطهری - روبروی اداره برق تلفن: 01344542800 01344552900

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید