رونمایی از خط تولید داروی جدید سینورا

view
به گزارش وبدا دکتر رسول دیناروند در مراسم رونمایی از خط تولید داروی جدید "سینورا" با حضور وزیر بهداشت فرق تولید داروهای بیوتکنولوژی باسایر داروها را در ارزش افزوده این داروها بیان کرد و گفت: در سایر داروها ارزش افزوده در فرمولاسیون آنها است و در حوزه بیوتکنولوژی، داروهای تولیدی حداقل ارزبری را برای کشور خواهد داشت.
معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو با تاکید براینکه تولید داروهای بیوتکنولوژی و نوترکیب در کشور نیاز به دانش و فناوری دارد ،افزود: وجود شرکت هایی مثل سیناژن در کشور باعث جلوگیری از خروج ۵۰۰ تا۶۰۰ میلیون دلار ارز از کشور می شود.
دکتر دیناروند افزود: واردات این دارو باعث می شد تا با بیش از دو برابر و یا حتی۴ برابر قیمت تولید داخل در اختیار بیمار قرار بگیرد اما با تولید این داروها در داخل کشور قیمت آنها کاهش می یابد.
وی با بیان اینکه شرکت سیناژن باعث اشتغال بیش از۱۳۵۰ نفر شده است، افزود: بیش از ۲۰ درصد از این افراد پزشک و متخصص هستند.
رییس سازمان غذا و دارو ضمن اشاره به بازدید وزیر بهداشت روسیه از شرکت سیناژن گفت: این بازدید باعث افتخار است و در حال حاضر انتقال تکنولوژی از ایران به ترکیه و مالزی بسیار خوب است.
وی با اشاره به سرمایه گذاری این شرکت بر روی نیروی انسانی افزود: نیروی انسانی متخصص در این شرکت، سرمایه این مجموعه فناوری است.
دکتر دیناروندضمن اشاره به سیاست های حمایتی وزارت بهداشت از این دسته شرکتها افزود: همه گروه ها و مجموعه هایی که فعالیت دانش بنیان داشته باشند مورد حمایت وزارت بهداشت هستند.
وی در پابان گفت: در گذشته این حمایت ها جود نداشت اما در حال حاضر باید از این فرصت و توجه ویژه وزارت بهداشت به ابن مجموعه ها استفاده کرد

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید