رژیم غذایی سالم کلید داشتن بدنی سلامت

view

همانطور که شما برای رسیدن به یک رژیم غذایی سلامت در جهت ارتقاء سلامتی خود تلاش می کنید باید مصرف غذاهای فراوری شده ی خود را کاهش دهید و دیگر منابع کربوهیدرات غیر نباتی را از رژیم غذایی خود حذف کنید و آنها را با چربی های سالم جایگزین نمایید.

 منابع چربیهای سالم برای اضافه کردن به رژیم غذایی

آووکادو، نارگیل و روغن نارگیل، کره تولید شده از شیر ارگانیک، روغن آجیل های گرماندیده، فراورده های لبنی خام، آجیل خام مانند گردو و فندق که دارای چربیهای سالم و پروتیینهای بالا هستند، زرده ی تخم مرغ های ارگانیک، گوشت حیوانات علف خوار و یا گوشت مرغهای خانگی.

 انتخاب یک رژیم غذایی سلامت به حفظ و ارتقاء سلامت عمومی بدن شما کمک می نماید. در هنگام انتخاب یک رژیم غذایی سالم باید دقت کنید آنچه را که در زنجیره ی غذایی خود قرار می دهد حاوی مایعات فراوان، آمینو اسیدها، اسیدهای چرب لازم، ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدنتان باشد.

یکی از مهمترین مسایل که در انتخاب یک رژیم غذایی باید به آن  اهمیت داده شود، حفظ تعادل در مواد غذایی مصرف است.

یکی از گروههای مهم غذایی که باید در زمره ی غذایی روزانه تان گنجانده شوند، میوه ها و سبزیجات هستند. بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی بدن از طریق مصرف میوه ها و سبزیجات تامین می گردد.

استفاده از غلات می تواند به حفظ سلامت شما کمک نماید. برنج، سیب زمینی و ماکارونیها و پاستاها نیز از جمله مواد مغذی لازم بدن هستند.

فراورده های لبنی، گوشتهای سالم، حبوبات و تخم مرغ نیز دیگر مواد غذایی مورد نیاز بدن هستند.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید