سالمندی 21.5درصد جمعیت جهان تا سال 2050

view

رییس اداره سالمندان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سالخوردگی جمعیت را یک واقعیت جهانی دانست و گفت: تا سال 2050 بالغ 21.5 درصد جمعیت جهان سالمند می شوند.

به گزارش وبدا، دکتر مهین السادات عظیمی با اعلام این مطلب در همایش تقدیر از سالمندان نمونه در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی که همزمان با روز جهانی سالمند برگزار شد، افزود: جمعیت سالمندان کشور از 5.5 درصد در سال 65 به 8 درصد در سال 90 رسیده است. تا 14 سال دیگر جمعیت سالمندان در دنیا به 16.5  درصد  می رسد.

وی گفت : امید به زندگی در ایران هم اکنون 74 سال است و امید به زندگی 60 ساله ها 20 سال است.

رییس اداره سالمندان وزارت بهداشت تصریح کرد: رشد عوامل خطر در فرد مثل فشار خون و دیابت موجب بیماری در سالمند می شود. هیچ معجزه ای در سالمندی رخ نمی دهد مگر این که افراد شیوه زندگی سالم را در پیش بگیرند.

وی افزود: در سالمندی هم می توان با شیوه زندگی سالم از بسیاری از ناتوانی ها جلوگیری کرد. مراقبت های دوره ای مانند چکاپ فشار خون، قند و چربی خون، تعادل و قوت حافظه می تواند به سلامتی سالمند کمک شایانی کند.

دکتر عظیمی گفت: بسته خدمات ادغام یافته سالمندان در تمام برنامه های لازم طرح تحول سلامت در شبکه گنجانده شده است و خدمات سطح یک برای همه سالمندان کشور رایگان است.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید