سندروم ویروسی Viral Syndrome Disease

view

 

علاِیم سندروم ویروسی

  • درد مفاصل
  • بدن درد
  • خستگی
  • تب
  • راش پوستی

درباره سندروم ویروسی

سندروم ویروسی وقتی فرد علایم بیماری ویروسی را دارد گفته میشود.اما نوع ویروسی که باعث اختلال شده مشخص نیست.علایم شامل :گلودرد،احتقان بینی،سردرد،درد عضلات،غدد ورم کرده،و علایم شایع دیگر در عفونت های ویروسی است.استراحت،استفاده از مسکن ها،و نوشیدن مایعات فراوان بیماری ویروسی را درمان میکند.علایم میتواند شامل:گلو درد ،تورم غدد لنفاوی،تب خستگی ،سردرد،درد عضلات؛سرفه ،ابریزش بینی ،اسهال ،تهوع و استفراغ باشد.

آیا میدانید

رایج ترین ویروسها انهایی هستند که باعث انفولانزا و سرماخوردگی میشوند.واکسن انفولانزا میتواند شما را در مقابل ویروس انفولانزا مصون نگه دارد.اما واکسن نمیتواند از شما در برابر رینوویروس ها که عامل اصلی سرماخوردگی است هم محافظت کند.واکسن هایی وجود دارد که در برابر بقیه ویروس ها شمارا مصون نگه میدارد مثل:ابله مرغان,هپاتیت ها،سرخک،اوریون،فلج اطفالو سرخجه.

خود مراقبتی در سندروم ویروسی

ریسک فاکتور ها شامل:سیگار کشیدن ؛در ارتباط با فرد مبتلا به ویروس بودن؛سیستم ایمنی ضعیف؛معلم بودن،مراقبت کنندگان سلامت یا شغلی که با مردم زیادی سرو کار دارد.

پزشک چگونه سندروم ویروسی را تشخیص میدهد

پزشک با گرفتن شرح حال و تاریخچه پزشکی و انجام معاینات فیزیکی بیماری را تشخیص میدهد.ازمایشات دیگر شامل؛ازمایش کشت گلو و ازمایش خون است.

عوامل خطر ابتلا به سندروم ویروسی

اگر که تب بالا دارید،استفراغ؛درد شکم؛یا علایم بیماری عفونی را دارید با پزشکتان تماس بگیرید.اگر سردرد شدید ،گیجی،درد قفسه سینه و اختلال در تنفس دارید سریعا به اورژانس مراجعه کنید.

درمان سندروم ویروسی

استراحت؛نوشیدن مایعات فراوان؛انتی هیستامینها و ضد احتقان ها برای باز نگه داشتن راه هوایی،قرقره محلول آب ولرم و نمک،مسکنها،به کودکان و نوجوانان آسپرین ندهید ممکن است باعث سندروم ری شود،یک بیماری نوزادی و نادر؛بخور دادن،نوشیدن مایعات گرم برای نرم شدن گلو و سیگار نکشیدن.

چه زمان به پزشک مراجعه کنید

ویروس ها بسیار مسری هستند و به راحتی منتشر میشوند.در اینجا چند راهکار برای پیشگیری برای حفاظت از خود و جلوگیری از انتشار به دیگران گفته شده است.وقتی سرماخورده اید مرتب دست هایتان را بشویید،مخصوصا بعد ازگرفتن بینی یا عطسه یا سرفه.دست هایتان را بعد از دست زدن به شیر اب یا بعد از تعویض پوشک بشویید.کودکانتان اگر سرما خورده اند و دچار اسهال ،تهوع و استفراغ هستند از رفتن به مدرسه بازدارید و انهارا در خانه نگه دارید. اگر در اطراف فرد بیمار هستید دست هایتان را بارها بشویید.حوله،لیوان ،وسایل غذاخوری،کیبور کامپیوتر ،یا تلفن خود را با فرد بیمار به اشتراک نگذارید.در هنگام عطسه و سرفه دهان خود را بپوشانید.از تماس با فرد بیمار خودداری کنید.اگر بیمار هستید در خانه بمانید و استراحت کنید تا افراد دیگر را در محل کار و مدرسه بیمار نکنید.

انتظار میرود در سندروم ویروسی

بیشتر مردم مبتلا به عفونت های ویروسی طی یک تا دو هفته بهتر میشوند البته بستگی به نوع ویروس دارد.

میزان ابتلا به سندروم ویروسی

میلیونها نفر در امریکا هرساله به عفونتهای ویروسی مبتلا میشوند.

حقایقی درمورد سندروم ویروسی

ویروس ها معمولا در فصل پاییز و زمستان زمانی که مردم بیشتر در داخل خانه و کنار یکدیگر هستند بیشتر منتشر میشود .

عوامل تشدید کننده سندروم ویروسی

  • سیگار کشیدن
  • فعالیت زیادن
  • نوشیدن مایعات کافی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید