سولاریوم پوست تان را می سوزاند

view


به گزارش سلامت نیوز به نقل از سلامت آنلاین، دکتر زهره نیکبخت با اشاره به اینکه استفاده از دستگاههای سولاریم مدتهاست ممنوع شده است و وزارت بهداشت و نظام پزشکی استفاده از آن را ممنوع اعلام کرده اند، افزود : متاسفانه در برخی از سالنهای آرایشی و اماکن ورزشی استفاده از سولاریم انجام می شود که اینها قاعدتا ً باید فاصله را تنظیم کنند و میزان اشعه را اندازه گیری کنند که چنین اقدامی را انجام نمی دهند .

وی از جمله عوارض ناشی از این اقدام را سوختگی پوست دانست و افزود : در دراز مدت پوست دچار انواع سرطان پوست و ملانوما می شود و پوست را تخریب می کند .

این متخصص پوست با بیان اینکه با توجه به اطلاع رسانی افکار عمومی استفاده از این دستگاه کمتر شده است، خاطر نشان کرد : قرمز شدن پوست ، سوختگی های پوستی ، آسیب های عروقی ، پیری زودرس، خشکی پوست و ایجاد خطوط روی پوست از جمله متداول ترین عوارض استفاده از سولاریوم است .

نیکبخت تصریح کرد : بسیاری از مشتریان این دستگاهها از عینک های ایمنی به هنگام برنزه شدن استفاده نمی کنند که این امر عوارض چشمی مانند آسیب به قرنیه و شبکیه چشم می‌انجامد .

وی با اشاره به اینکه حتی نگاه به نور خورشید نیز بدون عینک به ساختمان چشم آسیب می زند، گفت : این باور غلطی است که سولاریوم ایمن تر از نور خورشید است .عوارض سولاریوم به مراتب بدتر از نور خورشید است و پزشکان حتی به بیماران اجازه نمی دهند که ۷ تا ۸ ساعت بیشتر در زیر نور خورشید بدون محافظ بمانند .

این متخصص پوست خاطر نشان کرد : متاسفانه برخی بعد از اینکه با یک درجه خاص از سولاریم استفاده کرده و دوباره اقدام به استفاده مجدد از سولاریوم می کنندکه این امر موجب مشکلات پوستی زیادی برای این افراد پدید می آورد
منبع: سلامت نیوز

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید