سکته مغزی

view

سکته‌ی مغزی باعث نرسیدن خون به سلول‌هایی می‌شود که برای ادامه‌ی حیات خود نیاز به خون دارند و بعد از چند دقیقه سلول‌ها می‌میرند و باعث آسیب‌های دایمی می‌شود.

افراد می‌توانند با کنترل فشار خون و عدم استفاده از دخانیات و نکشیدن سیگار خطر ابتلا به سکته‌‌ی مغزی را کاهش دهند. بر اساس تخمین انجمن ملی اختلالات عصبی و سکته، از هر ده سکته می‌توان از بروز 8 مورد جلوگیری نمود.

به همین دلیل پیشنهاد می شود برای پیشگیری از بروز سکته حتما در مورد تاریخچه‌ی پزشکی خود و شیوه زندگی خود با پزشک خود صحبت نمایید. پزشکان می‌توانند به شما کمک کنند تا بیماری‌های خود را درمان کنید و همچنین خطر ابتلا به بیماری‌ها و سکته را کاهش دهید.

یراساس تازه های سلامت، شایع‌ترین نوع سکته، سکته‌ی ایسکمیک است. این سکته زمانی رخ می‌دهد که رگ‌های خونی که خون را به مغز می‌رسانند، مسدود گردند، و اغلب توسط لخته خون اتفاق می‌افتد.

سکته هموراژیک وقتی رخ می‌دهد که یک رگ خونی در مغز پاره شود و خون‌ریزی اتفاق افتد.

داشتن فشار خون بالا، چربی بالا،  کلسترول بالا، دیابت، اضافه وزن از عواملی هستند که باعث افزایش خطر ابتلا به سکته‌ی مغزی می‌شوند. به همین دلیل توصیه می شود حتما برای درمان چربی خون، فشارخون بالا و بیماری های زمینه ای اقدام کنید.

منبع: www.webmd.com

دیدگاه ها [ 1 دیدگاه ]

  • پریسا اکبری

    5
    0

    ممنون از لطفتون .عالیه

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید