سیستم حمل و نقل عمومی ضامن سلامتی

view

آیا شما هم از جمله ی کسانی هستید که ترجیح می دهید از وسیله ی نقلیه ی شخصی برای تردد در شهر استفاده نمایید؟

 نتایج تحقیقات جدید حاکی از آنست که استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی تاثیر بسزایی در کاهش فشار خون بالا، دیابت و ابتلا به اضافه وزن دارد.

دکتر هیساکوتسوجی رییس مرکز تحقیقات سلامت شهروندی موریگوچی در مطالعه ی خود به بررسی این موضوع پرداخته است. نتایج مطالعه ی فوق در سال 2015 در انجمن تحقیقات قلب امریکا منتشر گردید.

 ابتلا به فشار خون بالا، اضافه وزن و چاقی از جمله ی ریسک فاکتورهای شناخته شده در ایجاد بیماریهای قلبی هستند. سالانه حدود 610 هزار نفر در امریکا بر اثر بیماری قلبی جان خود را از دست می دهند. در حالیکه فعالیت جسمانی می تواند به کاهش این ریسک فاکتورها کمک نماید.

نتایج بدست آمده از مطالعات اخیر حاکی از آنست که کسانیکه از سیستم حمل و نقل عمومی استفاده می کنند حدود 44 درصد کمتر دچار اضافه وزن می شوند و 24 درصد کمتر دچار دیابت گردیده و 27 درصد در آنها احتمال بروز فشار خون بالا کمتر است.

محققان همچنین اعلام داشتند که ریسک ابتلا به فشار خون بالا، اضافه وزن و دیابت در افرادی که از وسایل نقلیه عمومی استفاده می کنند حتی  بسیار کمتر از افرادی است که بوسیله ی دوچرخه به محل کار خود می روند و یا تا محل کار خود پیاده روی می کنند


دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید