شکستگی فشاری مهره(ناحیه کمر) Vertebral Compression Fracture (Lumbar) Disease

view

علاِیم شکستگی فشاری مهره(ناحیه کمر)

  • دردیاناراحتی
  • دردمفصل

درباره شکستگی فشاری مهره(ناحیه کمر)

یک شکستگی فشاری مهره زمانی رخ می دهد که یکی از مهره های ستون فقرات بشکند.اغلب بدلیل آسیب های شدید به ستون فقرات،مثل تصادف،آسیب های ورزشی و یا سقوط رخ می دهد.اما در بیماری هایی مثل پوکی استخوان و سرطان نیز می تواند رخ دهد.پایین ستون فقرات یک نقطه ی مشترک برای شکستگی های فشاری است.شکستگی فشاری مهره می تواند باعث درد در پایین کمر،قسمت بالای پشت،گردن،لگن شود.همچنین می تواند خستگی،کرختی و سوزن سوزن شدن ایجاد کند.

آیا می دانید

شکستگی فشاری ستون فقرات شایع ترین نوع شکستگی ناشی از پوکی استخوان است.حدود 40% از کل زنان یک نوع از این شکستگیها را در سنین 80 سالگی خواهند داشت.مردان بالای 70سال وزنان بالای 50 سال درمعرض خطر بیشتری برای پوکی استخوان هستند.

خود مراقبتی در شکستگی فشاری مهره(ناحیه کمر)

شما میتوانید به کاهش علایم شکستگی فشاری مهره درخانه کمک کنید با:استراحت کنید،استفاده از داروهای ضد درد،استفاده از یخ در ناحیه ی آسیب دیده به مدت 15 تا 20 دقیقه چند بار در روز برای هفته اول کشش و ورزش با راهنمایی پزشک خود.

پزشک چگونه شکستگی فشاری مهره(ناحیه کمر) را تشخیص میدهد

برای تشخیص شکستگی فشاری مهره پزشک شما ممکن است یک تاریخچه پزشکی ازشما بگیرد و معاینه انجام دهد.پزشک شما همچنین ممکن است به اشعه ایکس،سی تی اسکن یا ام آر آی توصیه کند و یا انجام تست های نورولوژیک.

عوامل خطر ابتلا به شکستگی فشاری مهره(ناحیه کمر)

داشتن پوکی استخوان یا سرطان

درمان شکستگی فشاری مهره(ناحیه کمر)

درمان برای شکستگی فشاری مهره شامل:یک پشت بند،داروهای ضد درد،فیزیوتراپی برای برداشتن فشار از روی اعصاب و یا جراحی است.

چه زمان به پزشک مراجعه کنید

در صورتی که درد پشت شما با استراحت کردن بهتر نمی شود ویا به پوکی استخوان یا سرطان مبتلا هستید به پزشک خود مراجعه کنید.اگرشما درد پشت به همراه تب،خستگی و کرختی شدید دارید به مراقبت های فوری نیاز دارید.ویا زمانی که نمی توانید ادرار و اجابت مزاج خود را کنترل کنید.

انتظار می رود در شکستگی فشاری مهره(ناحیه کمر)

اکثر افراد مبتلا به شکستگی فشاری مهره در پشت خود درد دارند.میزان درد از فردی به فرددیگر متفاوت است.اگزچه یک آسیب جدی است یک شکستگی فشاری مهره می تواند بدون عمل جراحی درمان شود.در موارد شدید،ممکن است برای پیش گیری از مشکلات بعدی شما به جراحی نیاز داشته باشید.بعضی افراد حتی با وجود عمل جراحی شکستگی فشاری مهره هنوز کمر درد مزمن دارند.

میزان ابتلا به شکستگی فشاری مهره(ناحیه کمر)

بیشترین شکستگی های فشاری ستون فقرات در افراد مسنی که پوکی استخوان دارند دیده می شود.

حقایقی درمورد شکستگی فشاری مهره(ناحیه کمر)

از هر 4 بزرگسال بالای 50 سال،حداقل یک نفر در طول عمر خود شکستگی یک مهره را خواهد داشت.

عوامل تشدید کننده شکستگی فشاری مهره(ناحیه کمر)

با فعالیت کردن اغلب علایم بدتر می شود.

از پزشک خود بپرسید

آسیب من چقدر شدید است؟آیا فعالیتی هست که من از انجام آن باید اجتناب کنم؟چه ورزش هایی می توانم برای کاهش علایم خودانجام دهم؟چه درمان های پیشنهادیمی تواند به من کمک کند؟آیا شما فکر میکنید علایممن در طول زمان بهتر می شود یا بدتر؟

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید