علت بروز ورید واریسی و عنکبوتی (قسمت دوم)

view

علایم بروز وریدهای عنکبوتی و واریسی:

واریس ها ممکن است باعث ایجاد لخته ی خون در پا شوند که همراه با درد می باشد. همچنین بروز وریدها گاهی همراه با ایجاد زخم بزرگ در ناحیه ی پوست است.

چگونه وریدهای عنکبوتی و واریسی را می توان تشخیص داد؟

وریدهای عنکبوتی و واریسی به راحتی قابل تشخیص هستند. در واقع پزشک با بررسی مناطق دارای واریس می تواند متوجه این وریدها گردد. از دیگر علایم تاثیر گذار در تشخیص این عارضه وجود هرگونه تورم دردناک، زخم و یا هرگونه تغییر رنگ در پوست فرد می باشد. در بیشتر موانع نیازی به درمان وریدهای عنکبوتی و واریسی نمی باشد. مگر آنکه این وریدها، وجود زخم، خونریزی و یا التهاب را در پی داشته باشند.

البته در برخی موارد افراد بخاطر تحت تاثیر قرار گرفتن زیبایی شان با وجود وریدهای واریسی عنکبوتی به دنبال درمان آن می شوند.

 

بیشتر بخوانید:

فیلم تعیین سایز جوراب واریس

 فیلم روش صحیح پوشیدن جوراب واریس

 

درمانهایی برای از بین بردن وریدهای واریسی  و عنکبوتی:

استفاده از جوراب های واریس یکی از ساده ترین راههای درمان وریدهای واریسی و عنکبوتی پوشیدن جورابهای واریس است. جوراب واریس با ارتقاء عملکرد عروق و کاهش میزان درد و تورم به برطرف شدن این مشکل کمک می نمایند. این جورابها براحتی از داروخانه ها قابل تهیه اند. اسکلروتراپی: یکی دیگر از روشهای درمان ورید واریسی و عنکبوتی اسکلروتراپی است. اسکلروتراپی باعث از بین رفتن حدود 80 درصد عروق خونی آسیب دیده می گردد. 
پزشک متخصص با تزریق محلولی به وریدهای غیر عادی فرد باعث از بین رفتن آن می شود. البته این نوع درمان همراه با عوارضی همچون از بین رفتن رنگ پوست در آن نقاط و ایجاد مجدد عروق سطحی است. همچنین گاهی تزریق می تواند باعث ایجاد حس سوزش در فرد شود.

تغییر شیوه ی زندگی:

تغییر شیوه ی زندگی از دیگر راههای درمان وریدهای واریسی است. انجام فعالیتهای جسمانی همچون پیاده روی و کاهش وزن می تواند به درمان وریدهای واریسی و عنکبوتی کمک نماید.

 

یشتر بخوانید:

 

منبع: webmd

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید