علل و علایم ابتلا به سینوزیت

view

 سینوزیت بر اثر ابتلا به ویروس ها، باکتریها و سایر عوامل ایجاد می گردد.
عفونت سینوس، التهاب دردناک درون حفره های پیشانی و گونه هاست که از طریق عفونتهای قارچی، ویروسی و باکتری ایجاد می شود. اگر چه عبارتهای عفونت سینوس و سینوزیت اغلب بجای هم استفاده می شوند، اما سینوزیت به التهاب درون حفره های پیشانی و گونه ها اتلاق می شود که چه با عفونت و چه بدون عفونت باشد. سینوس ها هوایی را که انسان تنفس می کنند تصفیه و مرطوب می کنند.

چه کسانی دچار سینوزینت می شوند؟

سینوزیت یک بیماری بسیار شایع است. این مشکل در زنان شایع تر از مردان است. سینوزیت حاد می تواند بین 4 تا 12 هفته به طول انجامد. نوع و شدت سینوزیت با مدت زمانی که التهاب طول می کشد تعریف می شود.

علل عفونت سینوس

ویروسهایی که موجب عفونت دستگاه تنفسی فوقانی می شوند می توانند باعث ایجاد سینوزیت حاد شوند. آلرژی، آلودگی هوا، وجود پولیپ در بینی، سیگار کشیدن، تغییر در درجه ی حرارت هوا و یا فشار هوا، تغییرات هورمونی و نقص ایمنی از جمله علل ایجاد کننده ی عفونت سینوس هستند.

از دیگر عوامل ایجاد کننده ی سینوزیت:

قارچ ها، باکتری ها، ویروس ها، استفاده بیش از حد از داروهای ضد افسردگی از راه بینی، حساسیت به آسپرین، اختلالات ژنتیکی، ابتلا به آسم و سایر اختلالات ریوی، قرار گرفتن در معرض مواد آلرژی زا می تواند باعث ضخیم شدن مخاط ها شده و باعث التهاب سینوس ها گردند.
منبع: everydayhealth

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید