عوامل خطر ابتلا به واریس خون ریزی دهنده مری

view

عوامل خطر ابتلا به واریس خون ریزی دهنده مری

افراد مبتلا به بیماری های کبدی که به نوشیدن الکل ادامه میدهند، بیشتر در معرض خطر هستند. عفونت های باکتریایی دستگاه گوارش هم خطر را افزایش میدهند.

خود مراقبتی در واریس مری خون ریزی دهنده

مهمترین کاری که شما می توانید انجام دهید گرفتن کمک فوری پزشکی است. پس از درمان، اجتناب از الکل و مواد مخدر که توسط کبد متابولیزه میشوند به کاهش خطر ابتلا به حمله مجدد این بیماری کمک خواهد کرد .

انتظار میرود در واریس مری خون ریزی دهنده

اغلب خونریزی خود به خود متوقف می شود. با این حال، خونریزی واریس مری یک اورژانس پزشکی است. چندین درمان می توانند جریان خون را بند آورند. اما واریسی که یک بار خونریزی کرده باشد، حدود 70 شانس خونریزی دوباره ، طی کمتر از دو سال را دارد. وقتی واریس دوباره خونریزی کند، خطر مرگ را افزایش می دهد .احتمال خطر درچند روز اول پس از خونریزی، بیشتر است. خطر مرگ بر اثر خونریزی واریس مری تقریبا با میزان شدت بیماری کبدی مرتبط است.

عوامل تشدید کننده واریس مری خون ریزی دهنده

نوشیدن الکل خطر واریس خونریزی دهنده را افزایش میدهد.

میزان ابتلا به واریس مری خون ریزی دهنده

حدود 50 درصد از افراد مبتلا به سیروز کبدی، به واریس مری مبتلا خواهند شد. این واریسها معمولا خونریزی دهنده هستند.

اقدامات فوری در مورد واریس خون ریزی دهنده مری

واریس خونریزی دهنده مری یک اورژانس پزشکی است و نیاز به توجه فوری دارد. اگر شما استفراغ خونی یا مدفوع سیاه رنگ یا خونی دارید، بلافاصله با اورژانس تماس بگیرید.

حقایقی درمورد واریس خون ریزی دهنده

مری مسدود کننده های بتا که معمولا برای کاهش فشار خون بالا استفاده می شوند، می توانند خطر ابتلا به واریس خونریزی دهنده را حدود 45 تا 50 کاهش دهند.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید