غذاهای سالم ولی پرکالری رو بشناسید

دکتر سید پیمان موذن جمشیدی

view

غذاهای سالم ولی پرکالری رو بشناسید

 غذاهای سالم ولی پرکالری

غذاهای سالمی که می تونن براتون کلی کالری به همراه داشته باشند کدامند؟

اگرچه این روزها سالم خوری به یک گرایش روزمره بسیاری از مردم تبدیل شده است، اما جای نگرانی دارد.
زیرا بسیاری از مردم فکر می‌کنند که غذاهایی که به نظر سالم می آیند و غذاهای فرآوری نشده و سبزیجات و میوه ها از آنجایی که سلامت هستند می توانند هر مقدار از آن که بخواهند مصرف کنند ومعمولا به دیگران هم توصیه می کنند که کالری این غذاهای سالم اهمیتی ندارد. گرچه محققان بر این باور هستند که میزان کالری آنچنان هم اهمیت ندارد و آن چیزی که مصرف می‌کنیم بسیار مهم تر است اما باید بدانید که در نهایت کالری های اضافی دریافتی بدن می‌توانند سلامت شما را به خطر بیاندازند. مواد غذایی که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد در زمره موادغذایی هستند اگرچه سلامت هستند و می‌توانند به ارتقاء سلامت شما کمک نمایند اما در صورتی که مصرف بی رویه از آنها صورت گیرد می تواند سلامت شما را به مخاطره بیاندازد.

روغن نارگیل:

روغن نارگیل از آنجایی که بسیار سلامت خوش طعم و خوش عطر است بسیاری از افراد تمایل دارند که از آن در مواد غذایی خود استفاده نمایند. خواص روغن نارگیل می تواند فواید بسیار زیادی برای بدن به همراه داشته باشد اگر در میزان مصرف آن دقت نکنید می‌تواند کالری بسیار زیادی را به بدنتان وارد نماید. مثلا دو قاشق روغن نارگیل چیزی حدود ۲۴۰ کالری دارد.

یعنی گرانولاکه ماده غذایی سالمی هست هم می‌تونه منو چاق کنه؟

گرانولا: این غلات هم جزو مواد غذایی هست که اگرچه می تواند بسیار به ارتقای سلامت بدن انسان کمک نماید اما باید بدانید که میزان مصرف آن باید محدود باشد و اندازه مصرف در سطح ها تنها یک چهارم فنجان در هر وعده است.
وقتی شما یک کاسه گرانولا برای خود می ریزید و آن را مصرف می کنید می توانید باعث وارد شدن کالری اضافه به بدن خود شوید.
کره گردو: کره ای که با استفاده از مغز ها ایجاد شده است می تواند برای سلامت بدن و مخصوصا سلامت قلب مفید باشد. این کره ها بسیار خوشمزه هستند اما آنها هم سرشار از کالری هستند. سعی کنید هیچ وقت با قاشق سراغ شیشه کره گردویی خود نروید، تکه های میوه و یا نان تست برای مصرف آن استفاده کنید ؛ در صورتی که با قاشق به سر وقت شیشه کره خود بروید ممکن است سهم زیادی از آن را در یک وعده مصرف نمایید.

مگه میوه خشک هم می‌تونه ضرر داشته باشه؟

میوه های خشک شده: از آنجایی که میوه های خشک شده از خود میوه تهیه شده اند بسیاری از افراد فکر می‌کنند که ضرری برای آنها ندارد، اما خوب است بدانید که یک چهارم فنجان گیلاس خشک شده کالری برابر با یک فنجان و نیم گیلاس تازه دارد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید