فاکتورهای خطر قابل درمان بیماری قلبی عروقی را بشناسید

view

فاکتورهای خطر قابل درمان بیماری قلبی عروقی را بشناسید

سطح فشار خون بالا (پرفشاری خون)

پزشکان توصیه می کنند که هر فرد هر 3 تا 5 سال باید سطح فشار خون خود را مورد ارزیابی قرار دهد. بروز فشار خون در انسان اغلب همراه با هیچ علامتی نمی باشد، بنابراین تنها با بررسی فشار خون می توانید به مشکل خود پی برید. پرفشاری خون در صورتیکه درمان نگردد می تواند باعث آسیب در رگهای خونی (شریانها) گردد و سلامت قلب را به خطر اندازد.

در صورتیکه فرد دچار اضافه وزن باشد، با کاهش وزن، انجام ورزشهای منظم و انتخاب مواد غذایی سالم می توان سطح فشار خون فرد را کاهش داد. در صورتیکه با انجام تمام این اقدامات باز هم تغییری در سطح فشار خون حاصل نگردید، پزشک به فرد بیمار دارو تجویز خواهد نمود.

الکل

نوشیدن مقدار کمی الکل می تواند باعث کاهش بروز عارضه های قلبی عروقی در انسان شود. اما نوشیدن مقادیر بیش از اندازه ی الکل نه تنها باعث کاهش بروز عارضه های قلبی عروقی در انسان نمی گردد بلکه می تواند بسیار مضر باشد.

کلسترول و سایر لیپیدها

بطور کل، هر چه سطح کلسترول خون بالاتر باشد، احتمال بروز عارضه های قلبی عروقی در انسان بیشتر خواهد بود. در صورتیکه فرد بیمار علاوه بر داشتن سطح کلسترول سایر ریسک فاکتورها مانند دیابت یا فشار خون بالا را نیز داشته باشد، سلامت فرد بیشتر در خطر خواهد بود و تاثیر این ریسک فاکتورها در کنار یکدیگر تشدید می گردد.

سطح کلسترول خون شما به هر میزان باشد، کاهش آن در جهت ارتقاء سلامت شما کمک کننده خواهد بود. به همین دلیل افرادیکه دچار عارضه های قلبی عروقی هستند بهتر است به کمک دارو سطح کلسترول خون خود را کاهش دهند. سطح تری گلیسیرید بالای خون نیز سلامت انسان را به خطر می اندازد.

دیابت و بیماریهای کلیوی

کنترل مناسب سطح قند خون (گلوکز) در افراد مبتلا به دیابت می تواند احتمال بروز عارضه های قلبی عروقی را کاهش دهد. کنترل مناسب سطح فشار خون نیز در افراد مبتلا به دیابت و عارضه های کلیوی می تواند باعث کاهش بروز عارضه های قلبی عروقی گردد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید