فعالیتهای ورزشی در کهنسالی

view

همه ی ما از فواید ذهنی و جسمانی انجام حرکات ورزشی به نوعی آگاهیم. انجام فعالیتهای جسمانی برای تمام رده های سنی در بهبود سلامت عمومی ضرورت دارد. 
برخی از محققان بر این باورند که حتی انجام ورزش برای افرادی که در دوره ی کهنسالی هستند از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد. برای کهنسالان، انجام فعالیتهای ورزشی یکی از عوامل مهم در جهت حفظ و بهبود سلامتشان است و از بروز عارضه های مرتبط با کهولت سن پیشگیری می نماید. 

ورزش کردن در کهنسالی باعث تقویت عضلات بدن شده و به استقلال بیشتر فرد کمک می نماید و فرد می تواند بدون وابستگی به اطرافیان به امور روزمره ی خود بپردازد.
 انجام ایروبیک و تمرین های تقویت ماهیچه ها بصورت هفتگی می تواند باعث بهبود سلامت جسمانی فرد در دوران کهنسالی گردد. بر طبق مطالعات صورت گرفته، افراد بالاتر از 65 سال که از تناسب اندام برخوردارند باید به مدت حداقل 150 دقیقه در هفته به انجام ورزش بپردازند. انجام ورزش همچون پیاده روی می تواند از کم تحرکی افراد جلوگیری نماید.
 در صورتیکه این افراد به انجام ورزشهایی با شدت بیشتر بپردازند مدت زمان انجام ورزش در آنها می تواند کمتر باشد. با افزایش سن، بهتر است افراد توجه بیشتری بر روی تعادل و شکل بدن خود داشته باشند.
بهتر است بدانید که مدت زمانی را که باید در طول یک روز به ورزش اختصاص دهید. می توانید به چند قسمت تقسیم کنید و دفعات بیشتری در طول روز اما به مدت کمتر به انجام حرکات ورزشی اختصاص دهید.

چه فعالیتهای ورزشی در بین کهنسالان طرفدار بیشتری دارد؟

 شنا، پیاده روی، رقص، ایروبیک در آب و یوگا از جمله ورزشهایی هستند که کهنسالان تمایل بیشتری به انجام آنها دارند.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید