فعالیت فیزیکی در فیبریلاسیون دهلیزی

دکتر حسن اسماعیلی

view

 

فعالیت جسمانی منظم باعث کاهش علایم ناشی از بیماریهای قلبی نظیر فیبریلاسیون دهلیزی که یک احتمال شایع در ضربان قلب است می شود.

فواید فعالیتهای جسمانی:

 فعال بودن می تواند از بروز بیماریهای قلبی و سکته پیشگیری نماید.

ایمنی فعالیت جسمانی در بیماران مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی:

اگرچه نتایج مطالعات در زمنیه ی تاثیر فعالیت جسمانی شدید در بیماران مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی متناقض است و محققان پیشنهاد می کنند مطالعات بیشتری در این زمینه صورت پذیرد. با این وجود مطالعات نشان داده است که فعالیت فیزیکی متوسط در بیماران مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی از نظر سلامت بیماران امری ایمن است. فعالیت فیزیکی همچنین باعث ارتقاء سطح کیفیت زندگی افراد و توانایی آنان در حضور  در فعالیتهای روزمره ی زندگی می شود.

به طور کلی بیماران مبتلا به بیماریهای قلبی می باید پیش از آغاز هر نوع ورزش با پزشک خود مشورت نمایند. در برخی از مواقع ممکن است فرد در هنگام ورزش نیاز به مصرف داروهای بتابلوکر داشته باشد.


فعالیت ورزشی معمول در بزرگسالان

انجمن قلب امریکا صد و پنجاه دقیقه فعالیت فیزیکی متوسط را در هفته برای بزرگسالان پیشنهاد می کنند. فعالیت جسمانی می تواند از کشش های معمولی شروع شده و تا بالا رفتن از پله ها، پیاده روی تند، شنا، دوچرخه سواری و تمرین ورزشهای مختلف را شامل می شود. در صورتیکه نمی توانید به مدت طولانی ورزش کنید، حتی ده دقیقه ورزش و سه بار تکرار آن در روز باعث سلامت شما خواهد شد.

بنابراین حرکت کنید حتی اگر میزان حرکت تان مدت کوتاهی به طول انجامد.

 

منبع: mayoclinic.org

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید