فواید عصاره ی برگ زیتون

view

در برگ زیتون ترکیباتی وجود دارد که اثرات دارویی دارند. اولیروپیین یکی از ترکیبات موجود در برگ زیتون می باشد که مصرف آن فواید بسیاری در بهبود سلامت انسان دارد.

برگ درخت زیتون و پیشگیری از پوکی استخوان

در یکی از پژوهشهای صورت پذیرفته نتایج نشان داده است که برگ درخت زیتون می تواند از ابتلای فرد به پوکی استخوان جلوگیری بعمل آورد.

کاهش فشار خون بالا با مصرف عصاره برگ زیتون

در مطالعه ای که در سال 2008 به انجام رسید، نتایج حاکی از آن بوده است که مصرف مکمل عصاره ی برگ زیتون بیش از 8 هفته بصورت روزانه می تواند همراه با کاهش قابل توجهی در فشار خون انسان باشد و کلسترول بد خون را نیز تا حدی می تواند کاهش دهد.

در صورتیکه تمایل دارید از برگ درخت زیتون به عنوان یک مکمل طبیعی در رژیم غذایی خود استفاده نمایید، سعی کنید از عصاره ی مایع برگهای تازه ی درخت زیتون استفاده نمایید تا به حداکثر فواید برگ درخت زیتون دست یابید. همچنین می توانید یک قاشق چایخوری برگ درخت زیتون خشک شده را در حدود دو لیتر آب جوش قرار داده و اجازه دهید 3 تا 10 دقیقه خیس بخورد. ترکیبات موجود در برگ درخت زیتون، توانایی ویروس ها را در ساخت اسیدهای آمینه دچار اختلال می نماید و از تکثیر ویروسها جلوگیری می نماید. از مزایای این ترکیبات آنست که فقط میکروارگانیسم های مضر را از بین می برند و میکروارگانیسم های طبیعی و مفید بدن را از بین نمی برند.

این ترکیبات با اتساع رگهای خونی می توانند باعث کاهش فشار خون گردند. همچنین این ترکیبات مانع تولید کلسترولهای بد خون می گردند.

نکات مطلب خواص برگ زیتون

در برگ زیتون ترکیباتی وجود دارد که اثرات دارویی دارند

برگ درخت زیتون می تواند از ابتلای فرد به پوکی استخوان جلوگیری بعمل آورد.

سعی کنید از عصاره ی مایع برگهای تازه ی درخت زیتون استفاده نمایید تا به حداکثر فواید برگ درخت زیتون دست یابید

ترکیبات موجود در برگ درخت زیتون، توانایی ویروس ها را در ساخت اسیدهای آمینه دچار اختلال می نماید

این ترکیبات با اتساع رگهای خونی می توانند باعث کاهش فشار خون گردند

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید