فواید قرار گرفتن در معرض نور خورشید

view

در طی 40 سال گذشته، متخصصان پوست به افراد توصیه می نمودند تا از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب نمایند زیرا نور مستقیم خورشید را عامل ایجاد آسیبهای پوستی و سرطان پوست می دانسته اند. وقتی شما در معرض نور خورشید قرار می گیرید، بسیاری از فرایندهای فیزیولوژیک در پوست شما اتفاق می افتد. این فرایندها با فرایندهای حاصل از جایگزینی آن با مصرف ویتامین دی متقاوت اند.

 وقتی از مکمل های ویتامین دی مصرف می نمایید، اگرچه سطح ویتامین دی بدن شما افزایش می یابد، اما منافع دیگر ناشی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید به بدن انسان نمی رسد.

 البته متاسفانه در زمستان برای برخی از مردم امکان قرار گرفتن در معرض نور خورشید وجود ندارد. اما در بهار، تابستان و پاییز، این افراد می توانند از فواید نور خورشید استفاده نمایند.

بتااندروفین ناشی از نور خورشید

 نور خورشید نه تنها در بدن ویتامین دی می سازد بلکه باعث تولید بتا اندورفین در بدن می گردد. بتا اندورفین باعث ایجاد احساس بهتر در فرد می گردد.

نور خورشید همچنین باعث تولید اکسید نیتریک می شود که باعث کاهش فشار خون بدن می گردد.

نور خورشید همچنین باعث تولید بسیاری دیگر از مواد شیمیایی در بدن می گردد که فرد در صورت استفاده از مکمل های ویتامین D نمی تواند از آن مواد شیمیایی بهره مند گردد.

 بهتر است آگاه باشید که وقتی در معرض نور خورشید قرار می گیرید در واقع شما در مواجهه با مقادیر زیاد انرژی قرار می گیرید که از طریق پوست شما وارد بدنتان می گردد.

منبع: mercola.com

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید