فواید مصرف آووکادو برای بیماران دیابتی

view

 مواد غذایی مصرفی افراد دیابتی تاثیر بسزایی در کنترل دیابت در این افراد دارد.
آووکادو نیز می تواند به مدیریت این بیماری و کنترل و بهبود بیماری در افراد دیابتی کمک نماید. افراد مبتلا به دیابت بهتر است از مواد غذایی مصرف نمایند که بتواند به کنترل سطح قند خون بدنشان کمک نماید
آووکادو تمامی این فواید را برای افراد دیابتی به همراه دارد.

اثرات مصرف آووکادو بر سطح قند خون:

آووکادو در مقایسه با سایر میوه ها از کربوهیدرات کمتری برخوردار می باشد. 
یک عدد آووکادو حدود 17 گرم کربوهیدرات دارد این در حالی است که یک سیب دارای 25 گرم کربوهیدرات است و یک عدد موز نیز دارای 27 گرم کربوهیدرات است. 
در صورتیکه فرد دیابتی همراه با سایر مواد غذایی آووکادو مصرف نماید می تواند از افزایش سطح قند خون خود جلوگیری نماید. همچنین میزان چربی و فیبر موجود در آووکادو می تواند باعث کندتر شدن جذب کربوهیدارتها شود.

 مصرف چه میزان آووکادو به افراد دیابتی توصیه می شود؟

افراد مبتلا به دیابت قبل از آنکه هر نوع تغییر عمده ای در رژیم غذایی خود ایجاد نمایند بهتر است با پزشک خود مشورت نمایند. یک عدد میوه ی آووکادو دارای 250 تا 300 کالری است. بهتر است مواد غذایی پرکالری موجود در رژیم غذایی خود را با آووکادو جایگزین نمایید. طبق توصیه ی انجمت دیابت امریکا افراد دیابتی بهتر است هرگونه چربی ناسالم را از رژیم غذایی خود حذف نمایند و در عوض سعی کنند از چربیهای سالم استفاده نمایند. 

تاثیر آووکادو در سلامت قلب انسان:

آووکادو از جمله میوه های حاوی چربی فراوان است. مصرف آووکادو می تواند به پیشگیری از بروز عارضه های قلبی و سکته در انسان کمک نماید. آووکادو علاوه بر اینکه از میزان قند کمی برخوردار است، دارای مقادیر زیاد اسید چرب MUFAS می باشد که به کنترل سطح قند خون کمک می نماید. آووکادو دارای ساختار روغنی است که باعث اضافه کردن یک طعم خاص به مواد غذایی ما می شود. نیازی به پختن آووکادو نیست. شما می توانید آووکادوی خام را به مواد غذایی خود بیافزایید. حتی می توانید از آن به عنوان جایگزینی برای کرده در وعده ی صبحانه استفاده کنید. همچنین می توانید از آن بعنوان مایونز و کره در ساندویچ های خود استفاده نمایید.


ایده هایی برای استفاده از آووکادو

شما می تواندی از آووکادو بر روی مرغ بریان خود استفاده نمایید.
همچنین می توانید آنرا با تخم مرغ بپزید.
استفاده از برشهای آووکادو در کنار سالاد نیز می تواند باعث ایجاد طعم بی نظیر سالاد شما شود.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید