فیلم آموزش مدیریت درد به کودکان

view

آموزش مدیریت درد به کودکان

کودکانی که درد را تجربه کرده اند خصوصا کودکانی که دردهای مزمن دارند به علت تداوم تنش و انقباضات عضلانی در برابر درد احساس آرامش خود را از دست می دهند بنابراین آنها نیاز دارند که آرامش و ریلکس شدن را به طور کامل یاد بگیرند. با آموزش ورزش ها و بازی های مخصوص می توان به ایجاد آرامش و ریلکسی نرمال آنها کمک کرد همچنین از تکنیک های ریلکسیشن برای کاهش انقباضات یا تنش های عضلانی بدن و متعاقب آن شل شدن عضلات و حس آرامش استفاده می شود . یادگیری این تکنیک ها با استفاده از تصاویر ( کارتون و فیلم ) برای کودکان راحتتر است.

با تمرین کودکان و نوجوانان می توانند خیلی سریع به ریلکسی عمیق برسند این تکنیک ها باعث کاهش استرس و درد در آنها می شود  هدف خواباندن کودک نیست هر چند اگر تمایل به خوابیدن دارد می تواند بخوابد.

یکی از این تکنیک ها به طور مثال پرت کردن حواس کودک در شرایط استرس آور است با سرگرم کردن کودک با تلویزیون ، موبایل و محیط اطراف می توان حواس او را از اقدام درمانی و یا درد پرت کرد تکنیک های دیگر مثل ، تکنیک شل کردن عضلات و هیپنو تیزم و...

تکنیک دیگری که در این کارتون به کودکان آموزش داده می شود کم کردن استرس با انجام تمرینات تنفسی است که منجر به شل شدن عضلات و ریلکس شدن او می شود کودک می تواند از این تکنیک در زمان انجام اقدام درمانی استفاده کند.

 
منبع: aboutkidshealth

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید