قبل از IVF ، ویتامین D و یا اسید فولیک مصرف کنید

دکتر آفاق حسن زاده راد

view

 (IVF) In Vitro Fertilizatio

IVF یکی از روش های کمک باربری است. ناباروری از مشکلات شایع در دوران باروری زنان است. از هر 6 زوح یک زوج دچار ناباروری است به همین دلیل روش های مختلفی برای کمک به باروری افراد معرفی شدند. یکی از این روش ها IVF است ، در این روش تخمک و اسپرم در آزمایشگاه با هم لقاح داده شده و بعد بارور شدن به صورت تخمک فیریز شده در رحم مادر گذاشته می شود.

عوامل موثر در IVF موفق 

برای این که یک IVF موفق صورت گیرد لازم است افراد سبک زندگی سالمی داشته باشند تغذیه مناسب ، ورزش مناسب ، عدم استعمال سیگار و مصرف الکل برای افراد به شدت توصیه می شود.

وزن و سلامت عمومی فرد بسیار موثر هستند. .زن افراد بهتر است طبیعی باشد اگر دچار اضافه وزن هستید حتما وزن خود را کاهش دهید بخاطر داشته باشید افرادی که زیر 35 سال هستند احتمال موفقیب بیشتری در IVF برای آن ها وجود دارد اما آن چیزی که مهم است این است که قبل از این که اقدام به بارداری کنید حتما اسید فولیک مصرف کنید همان طور که قبلا هم اشاره شده اسید فولیک برای افراد عادی هم برای باردار شدن از 3 ماه قبل بارداری توصیه می شود زیرا باعث می شود که از نقض لوله عصبی و نقایض مغزی ستون فقرات در جنین جلوگیری شود. معمولا علل سقط های اول بارداری اختلالات کروموزمی و نقض لوله عصبی است که با استفاده از اسید فولیک می توان جلو این مسئله را گرفت و از آن پیشگیری کرد.

استفاده از ویتامین D نیز بیار توصیه می شود چون باعث تقویت اسپرم در مردان خواهد شد.

برای دانستن مطالب بیشتر در مورد IVF می توانید مطالب دیگر که در سایت قرار دارد را مطالعه کنید

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید