لیست خرید و تغذیه ی سلامت

view

 برای ساکنان مناطقی که دسترسی کمتری به مواد غذایی سلامت دارند، بسیاری از موانع باعث می شوند تا سلامت این افراد به خطر بیافتد و خطر بهره مند شدن از یک رژیم غذایی با میزان کمی از مواد مغذی لازم برای وی و همچنین بروز چاقی در این افراد زیاد است.

محققان دریافته اند که استفاده از یک لیست خرید در هنگام تهیه ی مواد غذایی در بین افراد افریقایی امریکایی شرکت کننده در مطالعه ی انجام شده که از درآمد پایینی نیز برخوردار بوده اند باعث شد که این افراد از یک رژیم غذایی با کیفیت تر بهره مند شوند و همچنین از بروز اضافه وزن در این افراد جلوگیری نمود. نتایج مطالعه ی حاضر در جدیدترین شماره ی مجله ی مطالعات تغذیه و رفتارشناسی به چاپ رسید.

داشتن یک لیست خرید در هنگام تهیه ی مواد مورد نیاز باعث می شود تا افراد از خرید مواد غذایی اضافی اجتناب نمایند و احتمال خرید کردن از مواد غذایی ناسالم نیز کاهش می یابد.

داشتن یک لیست خرید کارکردهای متعددی برای افراد می تواند داشته باشد. کمک به حافظه، محدود کردن خریدهای جانبی و ایجاد یک ساختار مناسب در جهت تشویق عادت صحیح تغذیه و حفظ منابع مالی از جمله کارکردهای استفاده از یک لیست خرید می باشد. نتایج مطالعه ی اخیر نشان داده است که اغلب زنان  آنهم در سنین بالا اقدام به داشتن لیست خرید می نمایند


منبع: medicalnewstoday

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید