لیفتینگ صورت

view

 

عمل جراجی لیفتینگ برای اولین‌ بار در سال 1901 در برلین آلمان انجام شد و امروزه این عمل در مردان و زنان به طور شایع جهت زیبایی صورت انجام ‌می‌گیرد. این نوع از جراحی زیبایی با حذف پوست اضافی صورت، فرم صورت را تغییر می‌دهد و برخی موارد  لیفتینگ بافت بافت زیرین پوست را فشرده می‌سازد. جهت اثر بخشی بهتر لیفتینگ صورت معمولاً این عمل در پیشانی، گونه‌ها و اطراف چشم‌ها انجام می‌گیرد.

روش قدیمی لیفتینگ:

در این روش برشی در ناحیه ‌ی جلویی گوش محل رویش مو انجام می‌شود و برش به‌ سمت گوش‌ها و تا پشت گوش ادامه داشت و تا قبل از خط رویش مو در پشت گوش متوقف می شد. در صورت لزوم بافت‌های عمیق‌تر صورت نیز فشرده‌تر شده و پوست اضافه جدا می‌شد. در برخی از موارد نیز برای خارج کردن هر گونه خون و مایع اضافی  یک درین در پشت گوش تعبیه می‌شدد و پس از یک یا دو روز درین برداشته شده و جای آن بانداژ می‌شد.

تکنیک‌های جدید جراحی نیز برای لیفتینگ صورت وجود دارند.

یکی از این تکنیک‌های نوین تکنیک استفاده از لیزر است. با استفاده از لیزر پس از بی‌حسی موضعی یک برش یک اینچی در زیر چانه زده‌ می‌شود.

یک تکنیک دیگر آندوسکوپی می‌باشد از این روش برای بالا بردن صورت و ابروها استفاده می‌نمایند. در این روش از برش‌های بسیار کوچک استفاده می‌شود. ترومای کمتری در بافت اتفاق می‌افتد و فرایند بهبودی زودتر انجام می‌شود. صورت به سمت بالا کشیده می‌شود و لزومی به برش پوست ندارد. البته قابلیت انجام این عمل بستگی به بیمار دارد.

لیپوساکشن نوع دیگری از تکنیک‌های جدید است و از آن برای حذف موضعی چربی‌های صورت استفاده می‌کنند. از این روش در ناحیه‌ی بین چانه و گردن استفاده می‌شود. لیپوساکشن را می‌توان همراه با بالا کشیدن پورت و یا به تنهایی انجام داد.

جراحی لیفتینگ صورت حدود دو تا پنج ساعت به طول می‌انجامد. می‌تواند به‌صورت سرپایی همراه با بی حسی موضعی اتفاق  افتد، تا بیمار هم احساس آرامش نماید؛ با این وجود در برخی موارد جراحی با بیهوشی عمومی اتفاق می‌افتد و بیمار یک شب در بیمارستان بستری خواهد بود.

 

بیشتر بخوانید 

لیفتینگ صورت
لیفتینگ یا ریتیدکتومی یک عمل جراحی است که جهت جوان سازی صورت انجام می‌شود.
توصیه ها و عوارض جراحی لیفتینگ صورت
اگرچه لیفتینگ صورت معمولاً بدون عارضه است اما انجام آن در افراد با بیماری‌های شدید توصیه نمی...
آنچه باید از لیفتینگ صورت بدانیم
با افزایش سن ممکن است کم کم در صورت در نواحی گونه و چانه متوجه افتادگی هایی شوید
چگونه چروک های پوست را بپوشانیم
وجود چروکهای پوست برای بسیاری از افراد ناراحت کننده است.
فیلم عمل جراحی لاپاراسکوپی برای حلقه گذاری معده و کاهش وزن
اگر شما باند معده دارید نمی توانید غذا را به اندازه کافی بجوید؛ یا تکه های بزرگ غذا را بخورید.
انواع فیلر(ژل) در زیبایی پوست کدامند؟
فیلرها یا پرکننده‌ها موادی هستند که برای پر کردن، حجم دادن و برجسته کردن لب‌ها،

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید