لیموترش چه خواصی دارد؟

view

بر طبق گزارش دپارتمان کشاورزی ایالت متحده، 44 گرم آب لیمو ترش حاوی 11 کالری، 4 گرم کربوهیدرات که متشکل از 1 گرم شکر و صفر گرم فیبرات می باشد.

همچنین مصرف این میزان ار آب لیموترش، 22 درصد از نیاز روزانه ی بدن به ویتامین C را تامین می نماید.

مصرف انواع میوه ها و سبزیجات به کاهش احتمال بروز بیماریها در افراد کمک می نماید. در بسیاری از مطالعات صورت پذیرفته، نتایج نشان داده اند که مصرف میوه هایی همچون لیمو ترش می توانند باعث کاهش خطر ابتلا به چاقی، دیابت، بیماریهای قلبی و کاهش نرخ مرگ و میر در افراد گردند. تحقیقات نشان داده اند که ویتامین C باعث کاهش احتمال بروز هرگونه بیماری منجر به مرگ می گردد و لیمو ترش یک منبع غنی از ویتامین C می باشد.

خواص لیموترش در درمان بیماریها

 مصرف لیمو ترش برای افرادیکه از فشار خون بالا رنج می برند بسیار مفید است.

 آب لیمو ترش خااصیت ضد باکتریایی و ضد قارچی دارد.

جلوگیری از ابتلا به آسم:

 یکی از این مواد غذایی تاثیرگذار در کاهش خطر بروز آسم، لیمو ترش می باشد که به علت سرشار بودن از ویتامین C می تواند باعث کاهش خطر ابتلا به آسم گردد.

افزایش جدب آهن با مصرف لیموترش:

کمبود آهن جزو شایع ترین نقص ها در کشورهای در حال توسعه می باشد و اولین دلیل برای ایجاد کم خونی در افراد است. مصرف همزمان غذاهای حاوی آهن و مواد غذایی سرشار از ویتامین C می تواند در جذب آهن بیشتر به بدن کمک نماید.

 برای مثال فشار دادن یک لیموی تازه بر روی سالاد اسفناج می تواند به جذب آهن بیشتر کمک نماید.

 ارتقای سیستم ایمنی با مصرف لیمو ترش:

 مواد غذایی غنی از ویتامین C به سیستم ایمنی بدن در جهت مبارزه با میکروبهای عامل ایجاد سرماخوردگی و آنفولانزا کمک می نماید. داشتن رژیم غذایی سرشار از میوه ها و سبزیجات مخصوصاً در فصل های سرد سال به بدن در مقابله با بیماریها کمک می نماید.

 پوست سالم:

وقتی ویتامین C بصورت طبیعی مصرف گردد می توانند از پوست در برابر آسیبهای ناشی از نور خورشید و آلودگی ها محافظت نماید و باعث کاهش ایجاد چین و چروکهای پوستی گردد. برای تولید و حفظ کلاژن در جهت داشتن پوست و مویی سالم، مصرف مقادیر کافی ویتامین C ضروری است.

کاهش خطر ابتلا به عارضه های قلبی:

بر طبق گزارش انجمن قلب امریکا، مصرف مقادیر زیاد مرکبات می تواند باعث کاهش خطر بروز عارضه های قلبی مخصوصاً در زنان گردد.

منبع: medicalnewstoday

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید