لی لی کردن و خطر شکستگی ران

view

لی‌لی کردن به مدت 2 دقیقه در روز خطر شکستگی استخوان ران را کاهش می‌دهد.

جست‌وخیزهای کوتاه و پریدن می‌تواند باعث قوی‌تر شدن استخوان ران شده و خطر ابتلا به شکستگی آن‌ را کاهش می‌دهد. به مرور زمان با افزایش سن در افراد، استخوان‌های بدن شروع به نازک شدن می‌کنند. این نازک‌تر شدن در استخوان ران  می‌تواند باعث بالاتر رفتن خطر شکستگی در افراد شود.

تحقیقات جدید در انگلستان نشان داده است که جست‌و خیزهای روزانه و ورزش منظم می‌تواند باعث مقابله با نازک‌تر شدن استخوان‌ها گردد. محققان از 34 مرد 65 ساله خواستند تا روزانه 2 دقیقه لی‌لی کنند. این مردان از یک پای خود برای لی‌لی استفاده کردند، و پای دیگر برای مقایسه استفاده شد. تراکم استخوان این افراد 7 درصد افزایش نشان داد به همین دلیل این نتایج می‌تواند در جهت جلوگیری از پوکی استخوان به افراد کمک نماید.

 پوکی استخوان علت 9/8 میلیون شکستگی است که هر ساله در جهان اتفاق می‌افتد. شکستگی استخوان ران یک مشکل نگران کننده در میان کهنسالان است که هرساله در جهان اتفاق می‌افتد. این افراد دچار درد بسیار شدید شده و تحرک در آن‌ها کاهش می‌یابد و استقلال افراد تحت تاثیر قرار می گیرد و در نتیجه باعث افزایش مرگ و میر در آنان می‌شود.

ورزش باعث افزایش قدرت استخوان‌ها می‌شود. با انجام حرکات ساده مانند بالا و پایین پریدن‌های ایمن می‌توان از بروز پوکی استخوان تا حدی جلوگیری به‌عمل آورد.

 

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید